Бил Клинтон пишува книга за задкулисните моменти во Белата куќа

Екс американски претседател Бил Клинтон пишува трилер за Белата куќа. Тој ќе биде приказна која е сместена зад кулисите на Белата куќа. Ова го објавија неговите издавачи. Книгата со наслов "Претседателот исчезна" (President is Missing), ќе биде издадена од куќата Алфред Кнопф енд Литл, Браун енд Компани, во јуни 2018. Тој соработува со американскиот писател Џејмс Петерсон. Романот на читателите ќе им понуди доверливи подробности кои што само еден претседател може да ги знае. Оригинална комбинација од интриги, неизвесности и светските заткулисни драматични моменти од највисоките кругови, се наведува во соопштението. "Работата на книгата за претседателот, при што го користев и она што го знам за работата и животот во Белата куќа, а знаејќи и како Вашингтон функционира, беше прилично забавна. Соработката со авторот беше исто така сјајна", рече Клинтон, којшто е автор и на своите мемоари од 2004, под наслов "Мојот живот". Петерсон, кој е автор на два бестселера, чијшто тираж достигна 350 милиони продадени ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Како би изгледал животот на Хилари Родам ако не се омажеше за Бил Клинтон, е тема на најновата книга на авторот на бетселерм Кертис Ситенфелд. Како што најави издавачката куќа „Рендом Хаус“, Ситенфелд ќе раскаже приказна од местото на Хилари Клинтон. Познато е дека поранешната прва дама на САД повеќе пати ја одбила брачната понуда на Бил, пред конечно да се согласи да стапи во брак со него. Во романот, кој се уште нема наслов, меѓутоа таа конечно ја одбива и последната поканата за брак на Клинтон, па продолжи со својот живот. Засега не е познато кога книгата би требало да биде објавена. Ситенфелд го напиша бестселерот „Американска сопруга“, чија главна хероина помалку потсетува на Лора Буш, сопругата на поранешниот американски претседател Џорџ Буш. Истоврмено, писателот на научно-фанстастични приказни Вилијам Гибсон, пишува роман на тема што би било ако Хилари Клинтон победеше на ланските претседателски избори во САД.
| | веќе видена | слични
2 копии

Таа ќе содржи детали кои само претседателот може да ги знае, наведоа издавачите. Поранешниот американски претседател Бил Клинтон го пишува својот прв трилер чие дејствие е сместено зад кулисите на Белата куќа , објавија неговите издавачи. Тој соработува со американскиот автор на бестселери Џејмс Патерсон на книгата „Претседателот исчезна" (The President is Missing) која се очекува да излезе во 2018 година. -Работата на книгата за претседателот користејќи го она што го знам за работата, животот во Белата куќа и начинот на кој Вашингтон функционира, беше многу забавен-рече Клинтон додавајќи дека соработката со коавторот е сјајна. Петерсон, кој е автор на два бестселери со тираж поголем од 350 милиони книги, вели дека соработката со Бил Клинтон е „врв„ на неговата кариера. Клинтон до сега напишал неколку книги, а најпродавани му се мемоарите „Мојот живот„ од 2004 година. Вчера е објавено и дека наскоро ќе излезе и книга на авторот на бестселерите Кертис Ситенфилд за тоа како би изгледал животот на Хилари Родам ...
| | веќе видена | слични

Останато

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 310 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ не може да престане да ги брани криминалите на осудениот Никола Груевски и неговите соработници. Лицемерно е ...
сите 257 | | | веќе видена

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 122 | | | веќе видена

Министерството за правда забрзано работи на комплетирање на потребната документација за екстрадиција на поранешниот премиер Никола Груевски, но не посочуваат ...
сите 237 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 219 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Загриженост за настанатата состојба со бегството на поранешниот премиер Никола Груевски, попладнево преку соопштение на својот веб-сајт, изрази и Судскиот ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бил Клинтон пишува книга за задкулисните моменти во Белата куќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: