ПРОНАШОЛ ТОРБА СО 50.000 ЕВРA: Веднаш ја вратил на сопственикот, а неговата реакција ќе ве разочара (ВИДЕО)


Југослав кој работи како ноќен чувар во едно кафуле во Баново брдо, таа ноќ како и сите рпетходни, кога пристигнал на работното место, проверил дали е се во ред со локалот. Додека проверувал дали локалот е осветлен, пронашол оставена торба. Ја земал торбата и тргнал кон својата просторија за да провери што има во неа...
| | веќе видена | слични
3 копии

Прекрасен гест доаѓа од местото Њу Хевен во сојузната држава Конектикат (САД). Бездомикот Елмер Алварез пронашол чек од 10.000 долари на улица. Не размислувал ни секунда – веднаш ги вратил парите на сопственикот, односно сопственичката. Се утврдило дека чекот припаѓа на милионерката Роберта Хоски, трговец со земјиште. Воодушевена од делото на Алварез, Хоски одлучила да го награди со исклучителни награди. Прво го повикала и го пофалила, пренесувајќи сè во живо на Фејсбук. – Не знаеше кој е сопственик на чекот, не си ни свесен колку големо срце имаш, му рекла Хоски. Потоа му врачила потврда за доброто дело – целосна школска стипендија за училиштето Outreach Property Management, каде таа е директорка. Му обезбедила и часови по англиски јазик, како и разговор за работа. На крај му открила дека го решила и неговото станбено прашање за наредните шест месеци и дека финансиски ќе му помага додека не застане на нозе. Видно шокираниот Алварез рекол дека добрината на Роберта го инспирирала за создавање подобра иднина ...
| | веќе видена | слични

Останато

 Во телефонски разговор за Канал 5. Усеини, ја потврди оваа информација, иако вели претходната година учестувал и го добил истиот тендер. Од Антикорупциска ...
сите 202 | | | веќе видена

-Европската Унија ја прима на знаење најавата на Катица Јанева дека има намера да поднесе оставка, се вели во писмената реакција на Европската Комисија. ...
сите 281 | | | веќе видена

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 148 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 103 | | | веќе видена

Прекрасен рецепт кој многу едноставно се подготвува. Сопругата на шампионот на Вимблон пропагира здрава исхрана, а со целиот свет го сподели рецептот за ова ...
сите 148 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПРОНАШОЛ ТОРБА СО 50.000 ЕВРA: Веднаш ја вратил на сопственикот, а неговата реакција ќе ве разочара (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: