Колку е безбедна храната?

2 копии

Прашањето колку е безбедна храната во нашата земја е комплексно и зависи од многу фактори но сепак најздрави се локалните традиционални продукти сметаат ...
| | веќе видена | слични

Храната во земјава е со сомнителен квалитет. Се случувало да се открие млеко, месо, зеленчук,па дури и минерална вода со несоодветен квалитет, што ...
| | веќе видена | слични

Останато

Предизборното коалицирање на Движењето БЕСА со СДСМ како политички преседан во меѓунационалните односи во Македонија наиде на разочарување кај преостанатите ...
сите 233 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 495 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 259 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 105 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку е безбедна храната?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: