Без вода корисници од неколку улици во Центар

Прекинато водоснабдување утре од 9 до 15.30 часот ќе имаат корисниците од дел од улиците „Караорман“, „Загрепска“, „Леринска“ и „Ловќенска“ во Општина Центар. Прекинот е поради поврзување стара со нова водоводна мрежа со пречник од Ф-150 мм на ул. „Караорман“ бр. 2, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи по известување од ЈП Водовод и канализација. Од 9 часот прекинато водоснабдување ќе имаат и корисниците од дел од ул.„Аминта Трети“ во Општина Центар поради отстранување дефект на водоводна мрежа со пречник од ф-80 мм на таа улица. Прекинот ќе трае до санирање на дефектот.
| | веќе видена | слични

Корисниците од населба Маџир Маало во Општина Центар утре ќе бидат без вода, соопшти ЦУК Скопје, по известување од ЈП Водовод и канализација.Прекинот во водоснабдувањето е заради дефект на водоводна цевка со пречник 2 цола на ул. Охридска бр. 39, а ќе трае од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 02.01.2018 год.поради уличен дефект ф-80 мм на ул.Христо Татарчев 17/6 , прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Христо Татарчев крак 15 и крак 17 од 10:50 до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018г. поради уличен дефект Ф 2“ на ул.Охридска 39,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од н.Маџар Маало од 09:00 часот до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 29.12.2017 г. поради уличен дефект од Ф-200мм на улица Разловечко Востание бр.18 во општина Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица и од “низ 2“ до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
10 копии

Корисниците од селото Љубош, како и корисниците лоцирани на пат за село Количани и на стариот пат од Драчево кон село Батинци, сите стопански и нестопански објекти на патот за Батинци, објектите на фирмите Зинес, Беровиќ Бетон и Златна Рака утре од 8:30 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.Во периодот од 9:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат и дел од корисниците од улиците „Кичевска“ и „Манчу Матак“ во општина Ѓорче Петров. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.
| | веќе видена | слични

Поради закажани технички зафати, утре во периодот од 11:00 до 15:00 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од дел од улиците Мајаковски од бр. 63 до бр. 39, и ул. Црвена вода од бр, 23 до бр.43, во општина Центар. Во периодот од 09:00 до 13:00 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од ул. Ловќенска во Општина Карпош. Исто така во периодот од 09:00 до 13:00 часот без струја ќе останат и корисниците на дел од с. Батинци, кои живеат на улиците со број 1, 6, и 7.
| | веќе видена | слични
4 копии

Поради закажани технички зафати утре од 9:00 – 10:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите на улица Мечкин Камен, од 9:00 – 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците на улица Исаија Мажовски во Ѓорче Петров. Во периодот од 9:00 – 12:00 часот без струја исто така ќе останат жителите на улицата„ 23“ во с.Сопиште. Од 11:30 – 12:30 часот дел од с.Пекљане во Ѓорче Петров и од 9:00 – 15:00 часот дел од с. Орман исто така од Ѓорче Петров.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 28.12.2017 год.поради уличен дефект на ул.14 кај Црквата во с.Трубарево, без вода ќе бидат корисниците од с.Трубарево до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе останат дел од корисниците на улица „Исаија Мажовски“, во општина Ѓорче Петров. Од 11:30 до 12,30 часот без струја ќе биде дел од село Пекљане,a од 09:00 до 15:00 часот дел од село Орман, во општина Ѓорче Петров. Oд 09:00 до 10:00 часот без струја ќе биде дел од улица „Мечкин Камен“, во општина Ѓорче Петров. Без електричен напон од 09:00 до 12:00 часот ќе биде улица 23 во село Сопиште, од општина Сопиште.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нека прекинат да глумат лудило во Јавното обвинителство, порача денеска адвокатот Јанаки Митровски, во врска со најновите детали од криминалната афера Рекет, ...
сите 777 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска во Општина Новаци, на настанот по повод увидот на напредокот на работите на магистралниот гасовод Неготино – Прилеп – Битола, ...
сите 353 | | | веќе видена

Во Апропиргос, во западното предградие на Атика, претпладнево изби шумски пожар, но не претставува опасност за околните населби. Во гаснењето учествуваат 35 ...
сите 320 | | | веќе видена

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски го прашува републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески каде се парите од рекетот ако објавениот извештај навистина ...
сите 153 | | | веќе видена

Мерката притвор од 30 дена на Јанева и беше доделена поради можност од бегство, влијание врз сведоци и инволвирани во истрагата за предметот „Рекет“ и ...
сите 147 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без вода корисници од неколку улици во Центар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: