Без струја дел од корисниците во Сопиште и Кисела Вода

Поради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа, без електрична енергија од 9 до 11 часот ќе останат корисници од дел од село Сопиште, во околината на училиштето. Од 9 до 13 часот струја ќе немаат корисниците од населба Теферич, дел од населба Припор, подулица бр. 14, и дел од село Сопиште - улици бр. 20, бр. 22, бр. 23 и бр. 29. Според известувањето од „ЕВН Македонија“, меѓу 11 и 13 часот без електрична енергија ќе бидат и дел од корисниците на улиците: „467“, „Михаил Ефтихиј“, „Вера Јоциќ“, „Георги Димитров“ и „Народни херои“ во општина Кисела Вода.
| | веќе видена | слични

Корисниците од населба Маџир Маало во Општина Центар утре ќе бидат без вода, соопшти ЦУК Скопје, по известување од ЈП Водовод и канализација.Прекинот во водоснабдувањето е заради дефект на водоводна цевка со пречник 2 цола на ул. Охридска бр. 39, а ќе трае од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 02.01.2018 год.поради уличен дефект ф-80 мм на ул.Христо Татарчев 17/6 , прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Христо Татарчев крак 15 и крак 17 од 10:50 до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018г. поради уличен дефект Ф 2“ на ул.Охридска 39,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од н.Маџар Маало од 09:00 часот до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 29.12.2017 г. поради уличен дефект од Ф-200мм на улица Разловечко Востание бр.18 во општина Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица и од “низ 2“ до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
10 копии

Корисниците од селото Љубош, како и корисниците лоцирани на пат за село Количани и на стариот пат од Драчево кон село Батинци, сите стопански и нестопански објекти на патот за Батинци, објектите на фирмите Зинес, Беровиќ Бетон и Златна Рака утре од 8:30 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.Во периодот од 9:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат и дел од корисниците од улиците „Кичевска“ и „Манчу Матак“ во општина Ѓорче Петров. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 28.12.2017 год.поради уличен дефект на ул.14 кај Црквата во с.Трубарево, без вода ќе бидат корисниците од с.Трубарево до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
8 копии

Поради закажани технички зафати од 9:00 – 10:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите на улица Мечкин Камен, од 9:00 – 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците на улица Исаија Мажовски во Ѓорче Петров. Во периодот од 9:00 – 12:00 часот без струја исто така ќе останат жителите на улицата„ 23“ во с.Сопиште. Од 11:30 – 12:30 часот дел од с.Пекљане во Ѓорче Петров и од 9:00 – 15:00 часот дел од с. Орман исто така од Ѓорче Петров.
| | веќе видена | слични

Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе останат дел од корисниците на улица „Исаија Мажовски“, во општина Ѓорче Петров. Од 11:30 до 12,30 часот без струја ќе биде дел од село Пекљане,a од 09:00 до 15:00 часот дел од село Орман, во општина Ѓорче Петров. Oд 09:00 до 10:00 часот без струја ќе биде дел од улица „Мечкин Камен“, во општина Ѓорче Петров. Без електричен напон од 09:00 до 12:00 часот ќе биде улица 23 во село Сопиште, од општина Сопиште.
| | веќе видена | слични

ЈП Водовод известува дека на ден 27.12.2017 год. поради уличен дефект ф100мм на ул.Георги Димитров бб, без вода ќе бидат дел од корисниците на ул.Георги Димитров и Вера Јоциќ, до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 229 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без струја дел од корисниците во Сопиште и Кисела Вода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: