Утре без струја , дел од Центар, Карпош и Студеничани

2 копии

Утре од 11:00 до 15:00 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од улиците „Мајаковски“ од бр. 63 до бр. 39, и ул. „Црвена вода“ од бр, 23 до бр.43 во општина Центар. Од 09:00 до 13:00 часот, корисниците од дел од ул. „Ловќенска“ во општина Карпош. Од 09:00 до 13:00 часоткорисниците од дел од село Батинци улиците со број: 1, 6, и 7 во општина Студеничани
| | веќе видена | слични
2 копии

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018 год.поради уличен дефект ф-80 мм на ул.Самарџиска 26, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Стара Чаршија и Бит пазар .Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Корисниците од населба Маџир Маало во Општина Центар утре ќе бидат без вода, соопшти ЦУК Скопје, по известување од ЈП Водовод и канализација.Прекинот во водоснабдувањето е заради дефект на водоводна цевка со пречник 2 цола на ул. Охридска бр. 39, а ќе трае од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018г. поради уличен дефект Ф 2“ на ул.Охридска 39,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од н.Маџар Маало од 09:00 часот до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 29.12.2017 г. поради уличен дефект од Ф-200мм на улица Разловечко Востание бр.18 во општина Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица и од “низ 2“ до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
10 копии

Корисниците од селото Љубош, како и корисниците лоцирани на пат за село Количани и на стариот пат од Драчево кон село Батинци, сите стопански и нестопански објекти на патот за Батинци, објектите на фирмите Зинес, Беровиќ Бетон и Златна Рака утре од 8:30 до 13 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.Во периодот од 9:00 до 11:30 часот, без струја ќе бидат и дел од корисниците од улиците „Кичевска“ и „Манчу Матак“ во општина Ѓорче Петров. Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.
| | веќе видена | слични
2 копии

Службата за наплата-домаќинство, на ден 29.12.2017 година своите работни обврски ќе ги извршува само во I (прва) смена, од 7:30 до 15:30 часот. На ден 30.12.2017 година службата нема да работи.
| | веќе видена | слични
5 копии

Службата за наплата-домаќинство на ЈП „Водовод и канализација“ Скопје утре своите работни обврски ќе ги извршува само во прва смена, во периодот од 7:30 до 15:30 часот, информираат од Градското јавно претпријатие. Оттаму посочуваат дека в сабота оваа служба воопшто нема да работи.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 28.12.2017 год.поради уличен дефект на ул.14 кај Црквата во с.Трубарево, без вода ќе бидат корисниците од с.Трубарево до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
8 копии

Поради закажани технички зафати од 9:00 – 10:00 часот без електрична енергија ќе останат жителите на улица Мечкин Камен, од 9:00 – 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците на улица Исаија Мажовски во Ѓорче Петров. Во периодот од 9:00 – 12:00 часот без струја исто така ќе останат жителите на улицата„ 23“ во с.Сопиште. Од 11:30 – 12:30 часот дел од с.Пекљане во Ѓорче Петров и од 9:00 – 15:00 часот дел од с. Орман исто така од Ѓорче Петров.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 201 | | | веќе видена

Косовскиот амбасадор во Скопје, Ѓерѓ Дедај, денеска ја посети општина Гостивар, каде што се сретна со градоначалникот Арбен Таравари. Целта на оваа посета беше ...
сите 177 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ нема да учествува на претстојниот состанок на процесот „Жан Моне“, дознава „Независен весник“. Висок партиски функционер брифира дека за својата ...
сите 247 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Утре без струја , дел од Центар, Карпош и Студеничани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: