Маџир Маало без вода од 11 часот

3 копии

Корисниците од населбата Маџир Маало утре ќе останат без водоснабдување во периодот од 11:00 часот до завршување на интревенцијата, што ќе ја извршува ЈП „Водовод и канализација“. Како што соопшти РЦУК, утре од 11 часот ќе почне изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник два цола на улицата Маџир Маало.
| | веќе видена | слични
2 копии

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018 год.поради уличен дефект ф-80 мм на ул.Самарџиска 26, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Стара Чаршија и Бит пазар .Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Корисниците од населба Маџир Маало во Општина Центар утре ќе бидат без вода, соопшти ЦУК Скопје, по известување од ЈП Водовод и канализација.Прекинот во водоснабдувањето е заради дефект на водоводна цевка со пречник 2 цола на ул. Охридска бр. 39, а ќе трае од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018г. поради уличен дефект Ф 2“ на ул.Охридска 39,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од н.Маџар Маало од 09:00 часот до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 29.12.2017 г. поради уличен дефект од Ф-200мм на улица Разловечко Востание бр.18 во општина Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица и од “низ 2“ до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
2 копии

Службата за наплата-домаќинство, на ден 29.12.2017 година своите работни обврски ќе ги извршува само во I (прва) смена, од 7:30 до 15:30 часот. На ден 30.12.2017 година службата нема да работи.
| | веќе видена | слични
5 копии

Службата за наплата-домаќинство на ЈП „Водовод и канализација“ Скопје утре своите работни обврски ќе ги извршува само во прва смена, во периодот од 7:30 до 15:30 часот, информираат од Градското јавно претпријатие. Оттаму посочуваат дека в сабота оваа служба воопшто нема да работи.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 28.12.2017 год.поради уличен дефект на ул.14 кај Црквата во с.Трубарево, без вода ќе бидат корисниците од с.Трубарево до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

ЈП Водовод известува дека на ден 27.12.2017 год. поради уличен дефект ф100мм на ул.Георги Димитров бб, без вода ќе бидат дел од корисниците на ул.Георги Димитров и Вера Јоциќ, до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Британската премиерка Тереза ​​Меј изјави дека обидите на некои пратеници да го одложат излегувањето на земјата од ЕУ, користејќи парламентарни процедури, не ...
сите 191 | | | веќе видена

Грчкиот парламент денеска ја почна дебатата за Договорот од Преспа, со кој треба да се стави крај на 27-годишниот спор за името помеѓу Грција и Македонија и ...
сите 40 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 127 | | | веќе видена

Во Мала Преспа традиционално сите села фpлаат крcт во Преспанското Езеро. Ниту студенoто време ниту, пак, уште поcтудената вода не ги спречи повеќето верници ...
сите 208 | | | веќе видена

Душко Тошиќ фудбалерот и сопруг на Јелена Карлеуша, ја изневерувал српската пејачка со манекенката Софија Милошевиќ. Како што пренесуваат српските медиуми, ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маџир Маало без вода од 11 часот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: