Службата за наплата на Водовод и канализација-Скопје,утре ќе работат само 1-ва смена

4 копии

ЈП Водовод и канализација - Скопје, известуваат дека Службата за наплата-домаќинство, на ден 29.12.2017 година своите работни обврски ќе ги извршува само во I (прва) смена, од 7:30 до 15:30 часот. На ден 30.12.2017 година службата нема да работи.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 05.01.2018 год поради уличен дефект ф- 2“, Шуто Оризари крак 31 рас. со Смилевска, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од истите улици и дел од Визбегово. Водоснабдувањето ќе биде прекинато до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 04.01.2018 год.поради уличен дефект ф100мм на ул.Христо Татарчев крак 14 бр.145, без вода од 10:00ч. ќе бидат дел од корисниците на ул.Христо Татарчев крак 14, ул.Бел Камен 23, без вода од 10:00ч. ќе бидат дел од корисниците на ул.Бел Камен до санирање на дефектот. Воедно поради уличен дефект ф80мм на ул.4 бр.49 с.Синѓелиќ ( Попово Маало ), без вода ќе бидат корисниците на Попово Маало до санирање на дефектот. Поради уличен дефект ф100мм на ул.Лазар Трповски бб ( Топлана ), без вода ќе бидат корисниците на ул.Лазар Трповски и Ѓорѓи Поп Христов до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични
2 копии

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018 год.поради уличен дефект ф-80 мм на ул.Самарџиска 26, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од Стара Чаршија и Бит пазар .Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Корисниците од населба Маџир Маало во Општина Центар утре ќе бидат без вода, соопшти ЦУК Скопје, по известување од ЈП Водовод и канализација.Прекинот во водоснабдувањето е заради дефект на водоводна цевка со пречник 2 цола на ул. Охридска бр. 39, а ќе трае од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 03.01.2018г. поради уличен дефект Ф 2“ на ул.Охридска 39,со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од н.Маџар Маало од 09:00 часот до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Водовод ве известува дека на ден 29.12.2017 г. поради уличен дефект од Ф-200мм на улица Разловечко Востание бр.18 во општина Карпош, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од истата улица и од “низ 2“ до санирање на дефектот. Телефон за информации: 023073010
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот министер Миле Јанакиески е пуштен во домашен притвор. „Жалбата на М.Ј. се уважува, па мерката притвор се заменува со мерка куќен притвор во траење ...
сите 397 | | | веќе видена

Шабан Шаулиќ, кралот на народната музика почина непосредно по сообраќајната несреќа во неделата наутро на автопат во Германија. Од автомобилот кој го удри ...
сите 257 | | | веќе видена

Претседателот на Комисијата, Павле Богоевски ја презакажа за утре седницата поради повеќемината говорници кои се пријавиле за збор, а во текот на дискусијата ...
сите 325 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 116 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Службата за наплата на Водовод и канализација-Скопје,утре ќе работат само 1-ва смена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: