Без промени во првите пет на светската АТП листа

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, иако успеа да направи бум на Вимблдон и да се врати од ,,мртвите” за повторно да ја земе фаворитската палка на турнирите, на ...
| | веќе видена | слични
7 копии
8 копии

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал пред турнирите во Северна Америка изјави дека тенисот е непредвидлив спорт и дека само пред два месеци за Новак Ѓоковиќ се ...
| | веќе видена | слични

- Роже Федерер ја освои Австралија, Ѓоковиќ победи на Вимблдон, а јас на Ролан Гарос. Сите играме во највисока форма, иако пред два месеци се говореше дека ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот ас, Рафаел Надал на свој начин им одржа лекција на новинарите ставајќи ги во прв план Новак Ѓоковиќ, односно односот и пишувањата на медиумите кон ...
| | веќе видена | слични

Треба само да ги рекламира на мечевите или на свечени настани...Новак Ѓоковиќ во овој момент годишно заработува 25,9 милиони долари од спонзорски договори, ...
| | веќе видена | слични

Новак Ѓоковиќ во овој момент годишно од спонзорски договори заработува 25,9 милиони долари, пишува Sportcal, реномирана веб-страница која го проучува ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Полицијата 24 часа на ден ги чува таблите со новото име Северна Македонија, за да не бидат уништени и ишкртани како оние за автопатот Пријателство, пишува ...
сите 296 | | | веќе видена

Неформално кандидатот за претседател од ВМРО ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова ја почна кампањата а веќе и го даде првото интервју. Силјановска во Сител ...
сите 229 | | | веќе видена

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 290 | | | веќе видена

Денеска завршува конкурсот на СДСМ за пријавување на кандидати за претседател на државата, но останува да се види колку тоа ќе има влијание на конечниот избор, ...
сите 205 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 124 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без промени во првите пет на светската АТП листа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: