НОВ ЗАКОН: Бесплатна струја за најсиромашните граѓани и потстанарите во земјата од регионот

2 копии

Во Србија од денеска стапуваат на сила измените и дополнувањата на Уредбата за енергетски загрозените купувачи, според која се поголем број потрошувачи ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од „ЕВН Македонија“ АД ги информираат граѓаните на општините Сопиште и Центар дека во текот на денот делови од општините ќе бидат без електрична енергија.Како ...
| | веќе видена | слични
3 копии
13 копии
9 копии
7 копии
6 копии

На денешната 83 та владина седница била донесена одлука за започнување на постапка за избор на универзален снабдувач со електрична енергија, информмираат од ...
| | веќе видена | слични

Канцеларијата на претседателот на Владата, Кабинетот на вицепремиерот за економски прашања и Министерството за економија треба да предложат по еден член и ...
| | веќе видена | слични

На денешната 83-та седница Владата донесе одлука за започнување на постапка за избор на универзален снабдувач со електрична енергија. Канцеларијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменикот командант на иранската Револуционерна гарда Мохамед Салех Јокар тврди дека иранските ракети со краток дострел можат да дојдат до американските воени ...
сите 139 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 84 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да се ...
сите 52 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НОВ ЗАКОН: Бесплатна струја за најсиромашните граѓани и потстанарите во земјата од регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: