Каде застанавме? (Stranger Things 2)


На 27-ми октомври, Мајк, Вил, Дастин, Лукас и секако, Единаесет (Eleven) , се враќаат напомош откако злобните сили на „Превртеното“ (the Upside Down) повторно се обидуваат да окупираат градот Хокинс . http://nikulec.com/wp-content/uploads/2017/10/Presumptuous-Stranger-Things-2-Soundtrack.mp3 Kyle Dixon, Michael Stein – Presumptuous (Stranger Things Season 2 Soundtrack) Демогоргонот е уништен. Победата е издејствувана со телекинетичките раце на мистериозната Единаесет која навидум се жртвува како би ги спасила другарите. Но, нов паралелен терор се обидува да го пробие својот пат кон нашата реалност и да го искористи Хокинс како свој терен. Вил Баерс е конечно дома, навидум среќен. Но, неговиот престој во „Превртеното“ го зел својот данок. Искашлува мистериозни ларви и има застрашувачки визии и сето тоа сé уште го чува во тајност. Неколку месеци подоцна, околу Ноќта на вештерките во 1984 година, продолжуваат последиците на Вил. Страда од пост-трауматски искуства и претстажувачки визии за нов, џиновски ...
| | веќе видена | слични

Netflix планира да го прошири универзумот на феноменот „Stranger Things“, пуштајќи нов серијал кој ќе ги дополнува и дообјаснува настаните во малото гратче Хоукинс, Индијана. Неговото име е „Beyond Stranger Things“ и негов главен лик ќе биде носителот на „Оскар“ и прогласен за суперфен на серијата – Џим Раш. Значи, ако не ви се доста дискусиите во интернет или со пријателите ќе може да шпекулирате повеќе околу значењето на серијата, нејзината порака и извори на инспирација, гледајте го „Beyond Stranger Things“. Новото шоу дебитира заедно со втората сезона на сезоната и ветува дека ќе го анализира секој аспект на шоуто и нерешената мистерија. Netflix препорачува да ја изгледате целата нова сезона пред да ја погледнете „Beyond Stranger Things“, бидејќи ќе има неизбежни спојлери. Емитувањето на придружното шоу започнува автоматски по последната епизода од сезоната.
| | веќе видена | слични

Netflix ја започна втората сезона на серијата Stranger things. Сценариото и продукцијата се потпишуваат и од Мет и Рос Дафер, а исто така се приклучуваат и Шон Леви и Ден Коен. Научно фантастичниот трилер на Netflix беше сместен во осумдесеттите години од минатиот век, а продавницата ја следи приказната за исчезнатото момче во мал град, но исто така и девојка со натприродни способности и која се појавува во градот за време на исчезнувањето на момчето. Втората сезона се одвива во 1984 година, поточно една година по настаните што и претходеа на првата сезона.
| | веќе видена | слични

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Каде застанавме? (Stranger Things 2)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: