СП: Денес на програмата


Со првите мечеви од Ц и Д групите продолжуваат натпреварите на Светското првенство во Русија. Богатата програма со четири дуели ќе ја отворат „триколорите“, ќе ја затворат хрватите, а измеѓу на голема сцена ќе се појават „гаучосите“ предводени од Лионел Меси. Двојки: Група Ц: Франција - Австралија (12ч), Перу - Данска (18ч) Група Д: Аргентина - Исланд (15ч), Хрватска - Нигерија (21ч)
| | веќе видена | слични

Актуелниот шампион Германија може да доживее срамна елиминација доколку загуби од Шведска, па избраниците на Јоаким Лев вечерва немаат право на грешка Останато Бидете број 1 во обложувачкиот свет и ставете големи облози во Азија Германија – Шведска: Победа на домаќините „Панцирите“ се наоѓаат во незавидна ситуација откако беа изненадени на премиерата во Русија, Мексико им го зеде скалпот. Германија сега ризикува да биде елиминирана уште во групната фаза доколку вечерва во Сочи загуби од Шведска. На избраниците на Јоаким Лев не им одговара ниту реми, бидејќи нема да одлучуваат сами за сопствената иднина во последнто коло. Селекторот на Германија најави дека ќе има промени во составот за овој меч но не навлезе во детали. Марио Гомез би можел да добие шанса во форот, а во стартниот состав би можеле да се најдат и играчи како Марко Ројс и Јулијан Бранд. Матс Хумелс се мачи со повреда на вратот, па доколку не биде подготвен, Антонио Рудигер треба да се појави во одбраната. Експедицијата на Шведска изминативе ...
| | веќе видена | слични

Десетти ден на 21-то Светско првенство во Русија. До сега се одиграа 26 натпревари. Денеска на програмата се три натпревари од групите Г и Ф. Фудбалскиот ден го отвараат селекциите на Белгија и Тунис од 14 часот, од група Г. Натпреварот ќе се одигра во Москва, на Спартак арената. Од 17 часот играат репрезентациите на Кореја и Мексико, Мексиканците во првото коло ја совладаа Германија, со победа обезбедуваат осимнафинале. Натпреварот ќе се одигра на Ростов арена, во Ростов. Во последниот вечерен термин од 20 часот играат Германија и Шведска. На „панцирите“ кои сеуште се меѓу фаворитите на ова СП, победа им е повеќе од потребна. Дуелот ќе се одигра на Фишт стадионот во Сочи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Денес на Мундијалот во Русија како и во поголемиот број денови не очекуваат три натпревари. Прво во 14:00 часот отвараат Белгија ќе се сретне против селекцијата на Тунис. Белгијците во овој натпревар влегуваат шест победи и 11 натпревари на кои не се поразени и очекувањата се таа низа да биде продолжена. Но, овој Мундијал не навикна дека можеме да очекуваме изненадувања. Тунис одигра одличен натпревар против Англија и беа поразени дури со голот на Хари Кејн во финишот од средбата. Мундијалската програма продолжува со натпреварот од 17:00 часот кога ќе се сретнат Јужна Кореја и Мексико. Мексико е селекцијата која според многумина го направи најголемото изненадување во првото коло совладувајќи го светскиот шампион Германија. Мексиканците се меѓу селекциите кои прикажаа најдобра игра во првото коло и победа во овој натпревар ќе ги доведе на чекор од 1/8 финалето. Корејците во натпреварот влегуваат како аутсајдери, можеби не така големи со оглед на прикажаната игра против Швеѓаните кога загубија само минимално ...
| | веќе видена | слични

Србија има шанса за прв пат како самостојна земја да настапи во нок-аут фазата на едно Светско првенство, со победа над Швајцарија, „Белите Орли“ ќе испишат историја Останато Агентот за големи облози во Азија и овој ден со неколку предлози ќе ви помогне да се одлучите што да одиграте. Србија - Швајцарија: Победа или реми на домаќинот Во последниот натпревар на програмата денеска, Србија се среќава со Швајцарија. Во пресрет на натпреварот доминираат провокациите помеѓу двата табора, поточно помеѓу репрезентативците на Швајцарија кои имаат потекло од Косово и репрезентативците на Србија. „Белите Орли“ како самостојна земја до сега никогаш се немаат пласирано во нок-аут фазата од Светските првенства и ќе имаат шанса за историја доколку вечерва слават над Швајцарија откако претходно во воведниот натпревар триумфираа со 0-1 на Костарика. Швајцарија со победа исто така ќе направи значаен исчекор кон осминафинале откако на дебито во Русија се избори за 1-1 против фаворизираниот тим на Бразил. Двајцата селектори ...
| | веќе видена | слични

Девети ден на Мундијалот во Русија. Вчерашниот ден донесе возбудливи резултати, селекцијата на Аргентина загуби од Хрватска и еден од главните фаворити на ова СП ќе чека на остантите резултати во групата за премин понатака. Хрватска, Франција и Русија се репрезентациите кои обезбедија осминафинале. Денес се играат три натпревари од групите Е и Д. Од 15 часот, во групата Е, Бразил ќе се сретне со Костарика. „Кариоките“ одиграа нерешено во првото коло против Швајцарија. Натпреварот се игра во Санкт Петербург. Нигерија и Исланд ќе играат од 17 часот, дуел од групата Д. Пресметката ќе се одигра на Волгоград арена. Вечерниот термин од 20 часот е резервиран за селекциите на Србија и Швајцарија, србите со победа ќе бидат четвртиот сигурен патник во осминафиналето. Натпреварот ќе се игра во Калинград, на Калинград арена.
| | веќе видена | слични

Продолжуваме со веќе стандардната рубрика Фудбалерите типуваат за вас. Денес се игра еден меч од групата Д кој го анализира и типува Панче Ќумбев. Се играат и два меча од групата Е кои ги типува и анализира голманот на Вардар, Филип Гачевски. Бразил по ремито со Швајцарија во првото коло, сега не смее да си дозволи уште еден кикс. Бразил не смее да ризикува. Мислам дека на овој меч против Костарика, Бразил нема да има никакви проблеми. Мислам дека ќе паднат голови и на двете страни. Ова е важен меч за двете репрезентации. Ќе следиме тактичка игра и надмудрување. Двете екипи би требало да дадат барем по еден гол, затоа типувам ГГ. Апсолутно освежување е репрезентацијата на Исланд на последниве два големи фудбалски собири. Репрезентација која нема респект кон големите фудбалски сили и тоа го покажа во првиот натпревар. Имаат цврста дефанзива со многу трчање и дисциплина во играта. Нигерија пак не покажа ама баш ништо во првиот натпревар и мислам дека шансите во оваа група им се многу мали. Очекувам цврст ...
| | веќе видена | слични

Нашата редакција и денес на љубителите на обложувањето ќе им даде предлог типови од понудата на онлајн обложувалницата Coinbet24.com. Србија – Швајцарија X полувреме Според квалитетот овие две репрезентации треба да се борат за второто место во групата. Ова е клучен натпревар за двете репрезентации, но тешко е да се одреди кој е фаворит во овој дуел, очекуваме тврд и тактички дуел. Поради тоа нашиот предлог е реми на полувреме, а коефициентот во Coinbet24 изнесува 2.06 Бразил – Костарија 3+ Бразилците иако беа големи фаворити одиграа само реми во првиот меч против Швајцарија, па сега немаат право на грешка. Бразил се наоѓа пред императив победа бидејќи се уште има реални шанси да биде победник во групата. Ние веруваме дека ова ќе биде ефикасен меч со многу голови, па нашиот предлог е „повеќе од 2.5 гола“, а коефициентот во Coinbet24 изнесува 1.87 Нигерија – Исланд X полувреме После лошите резултати на Аргентина двете репрезентации гледаат шанса за нокаут фазата, па ова за нив ќе биде клучен натпревар. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СП 2018: Хрватска им одржа лекција на Аргентина Селекцијата на Хрватска се пласираше осминафиналето на Светското првенство во Русија откако стигна до втората победа на Мундијалот. Вечерва тие ја совладаа селекцијата на Аргентина со убедливи 3:0. Ребиќ, Модриќ и Ракитиќ постигнаа три прекрасни голови за убедлива победа. Претходно денеска, Данска и Австралија ремизираа 1:1, а Франција стигна до минимална победа од 1:0 против Перу со голот на Мбапе. Утре на програмата се три натпревари, Бразил се среќава со Костарика, Нигерија игра против Исланд, а во вечерниот термин Србија против Швајцарија.
| | веќе видена | слични

На Светското првенство во фудбал денеска се играат три натпревари. Од 14 часот во првиот меч од Ц групата се среќаваат Данска и Австралија. Данците на денешниот дуел имаат шанса со триумф да го потврдат пласманот во вториот круг додека селекцијата на Австралија по поразот од Франција за задржување на шансите за влез во втората фаза им се потребни три бода. Данците не воодушевија во мечот со Перу, но најавуваат далеку подобар настап и продолжување на низата од 16 последователни натпревари без пораз. Три часа подоцна следува мечот меѓу Франција и Перу додека за 20 часот закажан е почетокот на првиот дуел од второто коло во Д конкуренцијата меѓу Аргентина и Хрватска. По разочарувачкиот резултат во мечот против Исланд, Аргентина мора да атакува на три бода и тоа против еден од директните конкуренти за пласман во следната фаза. Хрватска може да биде задоволна и со бод бидејќи на тој начин е на прагот на исполнување на целта, а тоа е влез во осминафиналето.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 152 | | | веќе видена

Оперските пејачи Благој Нацоски, Весна Ѓиноска-Илкова, Ирена Кафкалевска и Наде Талевска-Спасовска синоќа на концертот на Охридско лето во црквата „Св. Софија“ ...
сите 90 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 181 | | | веќе видена

Триесетдневен притвор за Бојан Јовановски и Зоран Милевски, како осомничени за изнудување пари, одземен мобилен телефон на специјалната обвинителка Катица ...
сите 145 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ во неделата оствари еден од најголемите успеси во својата кариера, бидејќи успеа да добие драматичен меч против миленикот на публиката во Лондон, ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СП: Денес на програмата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: