“Бет“ фанатикот: “Денес играјте на голови“

СИНГЛ 1: Jeonbuk - Al-Ittihad 3+ (1.65) Не се сомневам во голгетерските капацитети на Јеонбук. Го покажаа тоа Корејците и на првата полуфинална средба со Ал Итихад во Азиската ЛШ. Победата на гости од 3:2 мислам дека и денеска ќе биде инспирација за домашните. Препорачувам игра на голови, но за похрабрите нека се обидат и со комбинација, на пр. 1&3+ (2.15) СИНГЛ 2: Rovaniemi - HJK Helsinki 5+ (3.45) Претпоследно коло во Финска и редно е стрелците повторно да се вратат во ритам. Оваа средба може да ризикувате да ја одиграте и на 7+ (секако за некоја симболична сума), но мислам дека пореално е да чекаме една „петка“. Впрочем, на табелата се е одамна решено за овие два тима. Можеби е време да се игра малку и за публика. СИНГЛ 3: Karlsruher - Schalke 2+ п.п. (2.05) Гледајќи ги последните настапи и на двата тима, мислам дека овој тип е сосема реален. Шалке игра фуриозно во Купот, а најавата дека и денеска почнуваат со најдобрите 11, ми дава надеж дека два гола овде ќе има уште ...
| | веќе видена | слични

СИНГЛ 1: CSKA Sofia - Levski 0-2 (1.85) Знам дека секое дерби носи многу жар во играта, многу елан за победа и голови, но мислам дека ова вечно дерби во Бугарија и овој пат нема да ја мине границата од два гола. Така впрочем е со години наназад, особено на средбите на стадионот на „Армијата“. Последен пат овие два тима на теренот на ЦСКА одиграле 3+ пред 7 години. СИНГЛ 2: Lok. Zagreb - Osijek Х (3.15) И јас не сум многу поборник на бркање „нули“, но мислам дека по некогаш реми-дуелите се гледаат од „авион“. Ако ја погледнеме позицијата на двата тима и нивните досегашни меѓусебни дуели, лесно воочливо е дека скоро секогаш си ги делат бодовите. Ова особено е случај кога се игра на теренот на Локомотива во Загреб. СИНГЛ 3: Bayern (Am) - Pfullendorf 1 (1.50) И според пласманот на табелата, но и според историјата овој меч денеска треба да биде „кец“. Аматерите на Баерн досега 14 пати се сретнале со Фулендорф, без разлика дали дома или во гости, и дури 12 пати славеле, а ...
| | веќе видена | слични

СИНГЛ 1: Lok. Plovdiv - Cherno More 1 (2.30) Ако некоја екипа во Бугарија дома едноставно е непобедлива, тогаш тоа сигурно е Локо Пловдив. Драган Канатларовски како предводник на Локо Пловдив оваа сезона има 4 од 4 на домашен терен. Освен овој податок, на „кец“ одам пред се поради досегашната историја на овие два тима на теренот во Пловдив. Не знам дали знаете, ама Черно Море просто има „фобија“ од гостувањата во Пловдив. Гостите од Варна не само што не победиле, туку немаат ниту еден единствен освоен бод на теренот во Пловдив цели 10 години. СИНГЛ 2: Aalesund - Stabaek 3+ (1.65) Скоро да не постои меч кој овие два тима го одиграле, а да завршил со 0-2 гола. Тоа скоро да е невозможно на пресметките меѓу Алесунд и Стабек. А ако не се случило тоа со години, зошто да се случи баш денес? Одиме на голови. Коефициентот е сосема солиден. СИНГЛ 3: Palermo - Lecce 4+ (3.00) Историски, овие два тима играат особено офанзивен и ефикасен фудбал во сезоните наназад. Гледајќи ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и свежо со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен североисточен ветер. Во Маврово утринската температура ...
сите 264 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 71 | | | веќе видена

Единаесет возила што емитувале штетни издувни гасови повеќе од дозволената граница биле исклучени од сообраќај од страна на полицијата при контролите во ...
сите 118 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

“Бет“ фанатикот: “Денес играјте на голови“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: