Бесплатно кино во Хаклаб КИКА: проекција на документарецот за основачите на „The Pirate Bay“

Вечерва во 19 часот ќе во Хаклаб КИКА ќе се прикажува документарниот филм „Пиратскиот Залив подалеку од тастатура“ („TPBAFK – The Pirate Bay Away From ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вториот ден од дебатата за преспанскиот договор, на пленарната седница во грчкиот парламент, ќе биде заокружена доцна вечерва, кога се очекува владата да ...
сите 145 | | | веќе видена

На големиот христијански празник Богојавление-Водици, по одржувањето на богослужбата од страна на отец Димитрие Павлески, во црквата „Св. Никола“ во Подгорци, ...
сите 129 | | | веќе видена

Грчката опозиција ја разгледува можноста да го одложи гласањето на преспанскиот договор, пишува грчкиот весник „Катимерини“. Гласањето, како што пишува ...
сите 66 | | | веќе видена

Договорот ја отвора вратата за прием на Македонија во НАТО од што корист ќе има и Грција, порачаа високи претставници на ЦДУ во апелот до Нова демократија, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесплатно кино во Хаклаб КИКА: проекција на документарецот за основачите на „The Pirate Bay“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: