Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

2 копии

Црвениот крст на Република Македонија бесплатно ќе ги обучува граѓаните за укажување прва помош.Кампањата под мотото „Твоето незнаење чини живот“ наменета за ...
| | веќе видена | слични

И покрај задолжителното полагање прва помош, при стекнување на право за управување со моторно возило, голем број од возачите не знаат да укажат прва помош на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Црвен крст Охрид ќе биде дел од кампањата за подигнување на јавната свест и освежување на знаењата кај возачите за давање прва помош. – Црвен крст е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општинската организација на Црвениот крст во Гостивар од денес ја започна кампањата „Твоето незнаење чини живот”, во чии рамки се предвидени бесплатни обуки по ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поради високите температури и неможноста да се снабдат со вода или освежителни пијалоци, бидејќи продавницата е затворена веќе четири години, во изминатите ...
| | веќе видена | слични

Црвениот крст денеска ќе ја промовира кампањата под мотото „Твоето незнаење чини живот“ наменета за возачите. Кампањата ќе биде промовирана во отворениот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Mинистерството за труд и социјална политика, заедно со Црвениот крст, ова лето, обезбедуваат бесплатен одмор во Струга на околу 700 деца и нивни придружници од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Видео снимка со наслов „Боки 13 со другарките“, се појави на Јутјуб канал со истото име, на кое се гледа како осудениот за случајот „Рекет“, Бојан Јовановски, ...
сите 18 | | | веќе видена

Кандидатот за премиер, Насер Зибери, со караванот „Оствари го твојот сон“ го започна своето патување од општина Желино, потоа ги посети околните села, Шемшово, ...
сите 170 | | | веќе видена

„Имаме преговарачка рамка од Европската Унија во која е наведено дека европското законодавство ќе го преведеме на македонски јазик, нашиот идентитет е признат, ...
сите 246 | | | веќе видена

Вечерва, на граѓанската трибина во скопската општина Ѓорче Петров се обратија носителите на листа во ИЕ 2, Оливер Спасовски и Сања Лукаревска и кандидатките за ...
сите 47 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, на денешната прес-конференција информираше за најновата состојба со вирусот Ковид-19 во нашата земја. Тој ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бесплатен одмор во Струга за 700 деца од семејства во социјален ризик

Од:
До кого (е-маил):
Порака: