Алаѓозовски: Кој и да биде министер, реформската агенда на Министерството ќе продолжи


4 копии

Без разлика кој и да биде следен министер, тоа ќе бидат политики на континуитет, постои реформска агенда на Владата, која е донесена консензуално, националната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Имињата на новите или ротирани членови на владиниот кабинет се познати, а утре за владината реконструкција ќе биде известен и Парламентот. По неполна година на ...
| | веќе видена | слични

Асоцојацијата за независна културна сцена Јадро од Владата бара аргуметнација за одлукта за смена на актуелниот министер за култура Роберт Алаѓозовски, ...
| | веќе видена | слични

22 регионални организации од БИХ, Црна Гора, Хрватска, Србија, Косово и Словенија преку регионалната платформа за култура – Кооператива од Загреб испрати ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Група граѓански активисти, засегнати претставници кои работат во полето на културата, претставници на институции, на независниот културен сектор, на здруженија ...
| | веќе видена | слични

Откако отпадна изборот Заќирија Ибраими да биде нов министер за култура, како ново име за оваа функција движењето Беса пред неколку дена го предложи Асаф ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од сите албански партии, Беса најмногу заслужува да биде дел од Владата. Политичките партии, граѓаните и невладините организации немаат потреба да се плашат од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 282 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 490 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Алаѓозовски: Кој и да биде министер, реформската агенда на Министерството ќе продолжи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: