„Беса“ повторно ќе пречекува иселеници кај платежната рампа Петровец


3 копии

Младинскиот форум на Движењето БЕСА ја продолжува акцијата за да им посакува добредојде на иселениците, но овој пат кај платежната рампа Петровец, бидејќи, ...
| | веќе видена | слични

Државата не обезбедува гостопримство за иселениците и се обидува да ги задуши активностите на активистите на младинскиот форум на Движење Беса, велат од оваа ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вчера оствари средба со претседателот на движењето Беса Биљал Касами. На средбата учествуваа и генералните ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски заедно со генералниот секретар Игор Јанушев оствари средба со претседателот на Движењето БЕСА Биљал Касами и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На средбата се разговараше за актуелната политичка состојба, за стратешките интеграции на Република Македонија, како и искористувањето на потенцијалите за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

БЕСА реагираше денеска по прес-конференцијата на премиерот Заев на која ги покани Мицкоски, Ахмети и Села на Лидерска во петок.Секој ден оваа власт докажува ...
| | веќе видена | слични

Паријата БЕСА денеска го актуелизираше прашањерто за употребата на албанскиот јазик и прашува зошто, дури и по шест месеци сеуште не се воспоставува главната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Истрагата за случајот „Империја“ застана по донесувањето на начелното правно мислење и затоа е потребно што побрзо донесување на Законот за јавно ...
сите 510 | | | веќе видена

Тоа што апсењето на Катица Јанева е речиси 2 месеца задоцнето отвара уште поголем сомнеж дека Зоран Заев е спремен да жртвува било кој само да си ја спаси ...
сите 178 | | | веќе видена

„Катица Јанева и Зоран Заев се едно исто. Сведоци сме како јавноста го затега обрачот околу Зоран Заев, а тој во очај ги пушта низ вода сите околу него само за ...
сите 382 | | | веќе видена

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 160 | | | веќе видена

Судијката Даниела Алексовска Стојановска, го одложи првото рочиште за предметот на СЈО „Талир 2“ за незаконската градба на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Причина за ...
сите 43 | | | веќе видена

Откако и официјално беше предложена од страна на Заев за нова министерска за финансии, Нина Ангеловска на „Фејсбук“ објави статус во кој вели дека со гордост ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Беса“ повторно ќе пречекува иселеници кај платежната рампа Петровец

Од:
До кого (е-маил):
Порака: