Вкупно 34 училишта се наградени на „Предизвик за млади истражувачи 2“ на ФИТР


5 копии

Триесет и четири проекти на основни и средни училишта се наградени на „Предизвик за млади истражувачи 2“ на Фондот за иновации и технолошки развој во соработка ...
| | веќе видена | слични

Беровското основно училиште „Дедо Иљо Малешевски” е една од воспитно-образовните установи во источна Македонија која доби поддршка од Фондот за иновации и ...
| | веќе видена | слични

На конкурсот „Предизвик за млади истражувачи 2″, ООУ„Св. Климент Охридски” од село Драчево, од Фондот за иновации и технолошки развој доби награда, финансирање ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации упорно бара пари за да ја пополни дупката во буџетот. Според директорот Деспотовски, важно е се најдат пари за да се поддржат компаниите. На ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Проектите на 34 основни и средни училишта во земјава се прогласени за најдобри и добија награди од Фондот за иновации и технолошки развој. Тие учествуваа на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Фондот за иновации и технолошки развој денеска на завршен настан во Градскиот парк ќе ги објави избраните најдобри проекти на ученици од основни и од средни ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 97 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 72 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкупно 34 училишта се наградени на „Предизвик за млади истражувачи 2“ на ФИТР

Од:
До кого (е-маил):
Порака: