Бербатов интересен за Валенсија и Јувентус

Откако Алекс Фергусон се поретко се решава да му даде шанса на бугарскиот интернационалец Димитар Бербатов, екипите на Валенсија и Јувентус се надеваат на негов ангажман за сума од околу 15 милиони евра. Двата тима се надеваат на засилување на напаѓачката позиција во своите редови и токму Бербатов би бил добар избор со оглед на неговите способности и вредноста на неговиот договор со Манчестер. Англискиот гигант пак ќе мора да се ослободи од напаѓачот во тековниот преоден рок поради тоа што неговиот договор истекува по крајот на идната сезона, што ќе значи негово заминување без оштета. Со оглед на платените 32 милиони евра за негово ангажирање од редовите на Тотнам, во англискиот гигант ќе се обидат да повратат дел од инвестираните финансии во напаѓачот, кој едноставно не блесна во редовите на "Црвените Ѓаволи".
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 427 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 260 | | | веќе видена

Во Хрватска попладнево е издадено црвено предупредување од Државниот хидрометеоролошки завод за следните два дена, кога се очекуваат вистински зимски услови и ...
сите 285 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва изјави дека поранешниот премиер на Република Македонија, Никола Груевски од Македонија се упатил кон ...
сите 291 | | | веќе видена

Во Студенчишкиот канал во Охрид каде денес поради недостаток на вода и кислород се гушат тони плашица, попладнево почна спасувањето на рибата. btr „Ние веднаш ...
сите 31 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 231 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бербатов интересен за Валенсија и Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: