Културно-забавна - Нова песна на Александар Белов

Младиот пејач Александар Белов има нова песна, „Далеко“, со која ќе настапи на овогодишниот фестивал „Сунчане скале“. Белов ќе пее на главната вечер, насловена „Пјесма лета“, која ќе биде на петти јули во Херцег Нови. Музиката и аранжманот за „Далеко“ се на Владимир Дојчиновски, а текстот е на Кристијан Габроски. Песната е брза и динамична и, како што јавија од продукцијата „План Б“, веќе е хит на радиостаниците во Србија и во Црна Гора. Оваа недела ќе се сними и македонската верзија на песната, а видеоспотот и за двете верзии ќе биде снимен по фестивалот. Освен учеството на „Сунчане скале“, редовните настапи по клубовите и по дискотеките низ Македонија, Белов ова лето има испланирано и настапи по клубовите на црногорското крајбрежје. Кон крајот на август, пак, младиот пејач ќе настапи и на фестивалот „Охрид фест“.
| | веќе видена | слични

Александар Белов, ексклузивецот на продукцијата „План Б“, ја сними новата песна „Далеко“, со која ќе настапи на годинешното издание на фестивалот „Сунчане скале“ во Херцег Нови Белов ќе пее на вечерта насловена „Песна на летото“, закажана за 5 јули. Песната „Далеко“, која е со динамичен ритам, е дело на Владимир Дојчиновски-Дојчин, кој ги напиша музиката и аранжманот, додека текстот го потпишува Кристијан Габроски. Во текот на неделава ќе биде снимена и македонска верзија, а по фестивалот и двете ќе добијат свој видеозапис. Освен на црногорскиот фестивал, Белов во август ќе настапи и на „Охрид-фест“.
| | веќе видена | слични

Останато

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 61 | | | веќе видена

Вчера двајцата осомничени за грабежот на бензинската пумпа на Макпетрол во село Велешта, Струшко, извршен на 3 август, се приведени. Надлежниот јавен обвинител ...
сите 131 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Eвроатлантската иднина на државата, актуелните политички случувања во државата, како и претстојниот референдум беа темите на кои денеска претседателот на ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 137 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 12 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Културно-забавна - Нова песна на Александар Белов

Од:
До кого (е-маил):
Порака: