ТУМОРОТ НЕ Ѝ ЈА ИЗБРИША ПРЕУБАВАТА НАСМЕВКА: Мисицата не изгледа исто, но повторно може да оди (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)


Докторите морале да и остстранат 36 сантиметри од средниот дел на ногата, а долниот дел од нејзината нога го зашиле за здравиот горен дел од ногата, но наопаку, тоа воопшто не изгледа пријатно за гледање, но бил едниствениот начин така што зголобот од левата нога сега ја има функцијата на колено Џилијан Вилијамс
| | веќе видена | слични

Еден Азар на најдобар можен начин и во најдобра можна форма ја заврши сезоната во англиската Премиер лига, но сега во претстојниот летен период ќе има за задача да се опоравува од тешка повреда која ја заработил на последниот тренинг на Белгија. Дел од белгиските медиуми првично пренесоа дека станува збор за стандардно извиткување на зглобот, но сепак деталните лекарски прегледи покажале дека се работи за загрижувачка повреда која многу веројатно ќе го принуди Азар да го пропушти стартот на новата премиерлигашка сезона. Брзоногиот крилен напаѓач заработил скршеница на зглобот на ногата, па претпоставките се дека неговиот процес на рехабилитација ќе изенсува три месеци. – Снимките покажаа дека Азар има скршеница на зглобот на десната нога, – гласеше кратката порака на белгиската фудбалска федерација објавена на Твитер.
| | веќе видена | слични

Читател на Gotvi.mk ни го испраќа овој вкусен рецепт за чорба од ослиќ и домати. Тој го приготвил ова јадење додека држел диета со домати со која за 6 дена ослабел нешто над 3 килограми. 1 филета ослиќ (без коски и кожа) 2 главици кромид 2 поголеми домати маслинов зејтин зачини по желба Кромидот се сечка ситно. Може и да го изрендате. Се пропржува на тавче со маслиново масло. Откако ќе се издинста кромидот, во тавчето се додава филетата ослиќ и се пржи околу 5 минути од сите страни. Доматите се сечкаат на коцки и се додаваат во тавчето. Се динста додека не се добие компактна смеса. Се додаваат зачини по желба (сол, бибер, лук во прав, мешан зачин, босилек), како и свеж магдонос. Послужете во длабока чинија. Може по желба да додадете и 1 лажица павлака. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk : РИЗНИЦА ОД ЗДРАВЈЕ: Сок од домати – 1001 причина зошто да го пиете Како прави Италијанци: Направете вкусни брускети со домати Закрепнете со кремаста чорба од домати и моркови ПОДОБРО ОД БОЛОЊЕЗЕ: Сос од домати и босилек ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 74 | | | веќе видена

Како последица на бегство, на екс-премиерот Никола Груевски ќе му се суди во отсуство за сите предмети покренати од СЈО. Поради пресудата во случајот „Тенк“ во ...
сите 186 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Обвинителството за организиран криминал и корупција го истражува бегството на поранешниот премиер Никола Груевски. Обвинител веќе ги прибира доказите, дали ...
сите 276 | | | веќе видена

Патешествието на Груевски низ Црна Гора наликувало на шпионски филм. Го чекале разни унгарски дипломати, се менувале возила, а примопредавањето се одвивало во ...
сите 317 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТУМОРОТ НЕ Ѝ ЈА ИЗБРИША ПРЕУБАВАТА НАСМЕВКА: Мисицата не изгледа исто, но повторно може да оди (ВОЗНЕМИРУВАЧКО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: