Муние за рано водство на Белгија против Англија! (ВИДЕО)

Белгија прва до водство на мечот за третото место на Светското првенство во Русија, Пикфорд уште незагреан, мораше да ја вади топката од мрежата на својот гол. СП 2018 Белгија ја совлада веќе еднаш Англија, и тоа во групната фаза од Мундијалот, а има нова можност да го повтори тој успех, и тоа на денешниот меч за третото место на турнирот. Муние уште во петтата минута ја смести топката во мрежата од голот на Гордиот Албион за кого сигурно ова е почетен шок од кој ќе мораат да се вратат во продолжението од средбата. Голот дојде по една нафрлена топка од страна на Чадли, Муние се најде на вистинското место а Пикфорд немаше можност да реагира нешто повеќе од тоа што го направи.
| | веќе видена | слични
2 копии

Репрезентацијата на Белгија ја доби пресметката со Англија и го освои третото место на 21. Светско фудбалско првенство во Русија. „Црвените ѓаволи“ славеа со 2-0 и на тој начин го остварија најдобриот резултат во својата историјатa, кој воедно е инајголем успех по освоеното четврто место на СП 1986 во Мексико. Овој резултат за нив значеше и пречек на плоштадот и еуфорија за белгиските навивачи, кои беа пресреќни и заедно славеа со белгиските репрезентативци. Највесел од белгиските репрезентативци, беше Еден Азар, кој го зема микрофонот и пееше заедно со белгиските навивачи.
| | веќе видена | слични

Најголемиот успех на Светските првенства Белгија пред овој Мундијал го оствари на СП 1986 кога го загуби мечот за третото место од Франција и заврши на четврта позиција. Но овој пат стигна и првиот медал кој беше бурно поздравен од нацијата. На плоштадот во Брисел беше преполно со народ, горд на овој успех на Белгија која стана трета фудбалска земја во светот со најголема ефикасност од 16 голови, повеќе и од првакот Франција кој заврши со 14. Белгија во групна фаза ги совлада Панама, Тунис и Англија, во осминафинале направи епски пресврт против Јапонија по негатива од 0:2, во четвртфинале го елиминираше Бразил кој важеше за еден од главните фаворити за трофејот, а во полуфинале загуби минимално од Франција. Белгијците сонуваа за финале и светска титула, но и покрај тоа што не успеаа имаа херојски пречек, а беа и на прием и кај Кралот. Meanwhile in Brussels: DJ Hazard. #bel #worldcup #cfc pic.twitter.com/kTvyU0HHp2 — Kristof Terreur
| | веќе видена | слични

Белгија ја совлада Англија во „малото финале“ на СП 2018 во Санкт Петербург, со 2-0, и го освои својот прв медал на мундијалите, бронзен (беше четврта на СП 1986) Белгија беше подобра од Англија во мечот за третото место на Светското првенство (СП) во фудбал во Русија, победувајќи ја со 2-0 (стрелци Муние во 4. минута и Азар во 82-та), на мечот што се одигра во Санк Петербург во саботата. За Белгијците ова е најдобар пласман на едно СП, по четвртото место во Мексико во 1986 година, на генерацијата предводена од Енцо Шифо. На Англичаните, кои го одиграа 100-от меч на големите турнири (69 на СП и 31 на ЕП), постигнувајќи вкупно 39 победи, 32 порази и 29 ремија, за утеха и за спомнување им останува шампионската титула од 1966 година (беа четврти и на СП 1990). Белгија беше одлична на ова СП, во групната фаза забележа три победи (над Панама, Тунис и над Англија), а во осминафиналето и во четврт- финалето ги елиминира Јапонија и Бразил, за во полуфиналето да загуби од Франција. Тие го имаа Еден Азар во нападот, ...
| | веќе видена | слични

Белгија ги дочека своите херои кои направија историски успех освојувајќи го бронзениот медал на Светското првенство.Белгија имаше одлично Светско првенство, со вчерашната победа над Англија со медал се врати дома и го направи најдобриот пласман во својата историја на Мундијалите.Денеска фудбалерите пристигнаа во својата земја, парадираа со автобус низ топлата луѓе која ги поздравуваше своите херои како да го донеле големиот пехар.Meanwhile, in Belgium!
| | веќе видена | слични

Фановите на белгискиот состав се задоволни од освоеното трето место на Светското првенство во Русија, па така ги пречекаа фудбалерите на таа селекција со сите почести. СП 2018 Белгиската репрезентација се врати во својата земја, а фановите излегоа на улиците да ги поздрават своите херои и да им порачаат дека се горди на тој успех. Црвените ѓаволи вчера славеа со 2-0 во битката за третото место на турнирот во Русија, откако беа подобри од Англија со головите на Муние и Азар, овој вториов имаше посебен пречек во својата земја откако фановите го скандираа неговото име, а на тоа се приклучија и неговите соиграчи кои може да се забележат во позадина на видеото кое го сними фудбалерот на Челси. pic.twitter.com/Eb8XH9De9d
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Белгија го освои третото место на Светското фудбалско првенство во Русија. Во утешното „мало“ финале Белгија беше подобра од Англија. Во дуелот за 3.место на Мундијалот во Русија, кој се играше во Санкт Петербург, репрезентацијата на Белгија ја победи Англија со 2:0. Белгијците поведоа по само 4 минути игра кога по одличниот центаршут од левата страна на Чадли, најбрзо до топката стигна Муние. Најголемата шанса за израмнување Англичаните ја имаа во 70.минута, кога Дајер убаво се обиде и успеа да го надитри Куртоа, но во последен миг од самата гол линија Алдервирелд ја исфрли топката. На десет минути пред крајот (80), Белгија односно Муние имаше можност да постигна и втор гол, но неговиот волеј удар успеа да го одбрани англискиот голман Пикфорд. Сепак младиот голман беше немоќен две минути подоцна,кога белгискиот капитен Еден Аразл, ја претрча одбраната на Англичаните, поставувајќи ги конечните 2:0. Освојувањето на третото место за Белгијците е најдобриот пласман во нивната историја ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во претпоследниот дуел од Светското фудбалско првенство 2018, селекцијата на Белгија попладнево ја победи Англија со 2:0 и го освои третото место. До бронзата Белгија стигна со головите на Томас Муние во 4. минута и Еден Азар во 82. минута. Белгија и во групната фаза ја победи Англија (1:0). За Белгијците ова е најдобар резултат во историјата на Мундијалите. Тие на СП 1986 година во Мексико стигнаа до 4.место. Утре од 17 часот во финалето на СП ќе играат Франција и Хрватска.
| | веќе видена | слични

Во натпреварот за третото место на Светскиот шампионат во Русија, Белгија ја совлада Англија со 2:0. Белгијците рано го постигнаа водечкиот погодок. Уште во четвртата минута по асистенција на Насер Чадли на вистинското место се најде Томас Муние кој ја погоди мрежата на Џордан Пикфорд на на својата репрезентација и донесе предност од 1:0. И покрај водството Белгија продолжи да атакува кон голот на Пикфорд, но избраниците на Роберто Мартинез не успеаа да ја затресат мрежата на противникот. Во продолжението од натпреварот Англија тргна поофанзивно кон голот на Тибо Куртоа, но и на спротивната страна мрежата мируваше. Во 82-та минута по еден брз противнапад Еден Азар беше сам пред противничкиот голман и успеа да се запише во листата на стрелците за конечен триумф на Белгија од 2:0. Белгијците со оваа победа го постигнаа најголемиот успех во историјата додека Англичаните за прв пат по 28 години се бореа за бронзата и повторно го освоија четвртото место. Утре во Москва се игра големото финале во кое Франција за ...
| | веќе видена | слични

Со погодоците на Томас Муние и Еден Азар, Белгија денеска ја совладад Англија во претпоследниот дуел од Светското фудбалско првенство 2018. Белгијците ја најавија својата намера за освојување на бронзата уште во раната фаза од натпреварот, кога Муние во 4. минута го постигна првиот погодок. Точка на натпреварот стави Азар со погодок во 82. минута. За Белгија ова е најдобар резултат во историјата на Мундијалите. Тие на СП 1986 година во Мексико стигнаа до 4.место. Утре од 17 часот во финалето на СП ќе играат Франција и Хрватска.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Јас од месец септември 2018-та година до некаде 10 април 2019-та сум постојано уценуван од група на луѓе кои од мене изнудија голема сума на парични средства“ ...
сите 753 | | | веќе видена

Уште потрагично е што ова го претставуваат како успех, а не капитулација на правната држава. Досега пред обвинител требаше да бидат изведени и Кики и Фрики и ...
сите 486 | | | веќе видена

Од понеделник, откако ќе се достават дополнителни списи кои недостасуваат, Советот на јавни обвинители ќе решава по извештајот на Обвинителството за гонење на ...
сите 358 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Муние за рано водство на Белгија против Англија! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: