Изложба на книги од роднокрајни автори – родени во јули

Шведска и нејзините нордиски соседи имаат највисоки стапки на писменост во светот. Швеѓаните сметаат дека еднаквиот пристап до образованието и знаењето е ...
| | веќе видена | слични

Кумановската библиотека „Тане Герогиевски“ ќе набави нови книги од девет издавачки куќи, за што ќе одвои 345.915 денари без данок на додадена вредност, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во последните неколку недели секојдневно во земјава се бележат по речиси двесте нови случаи на заразени со Ковид-19. И покрај мерките за носење маска и држење ...
сите 545 | | | веќе видена

На 15 јули, во среда имаме важни избори на кои се носи голема одлука. На 15 јули носиме одлука за сопствената иднина и за иднината на нашата татковина. Денес ...
сите 230 | | | веќе видена

На јутјуб каналот „Обнова на режимот“, денеска се објавени четири нови аудио снимки на кои се слуша гласот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, кој, ...
сите 78 | | | веќе видена

Среќа што на време „сфатил“ дека разговорот со Грета е пранк и „молчел“, коментира пораншената министерка за култура Ганка Цветанова за аудито во кое тогашниот ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изложба на книги од роднокрајни автори – родени во јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: