Белата куќа го откри рецептот за пиво на Барак Обама

Неодамна Барак Обама вети дека ќе го открие рецептот за домашно пиво произведено во официјалната резиденција на американскиот претседател по кампања преку интернет и Белата куќа го одржа ветувањето. - Откако се крена толку врева за пивото во Белата куќа, си кажавме дека треба да го искористиме случајот. Пивото на шефот е, колку што ни е познато, првиот алкохолен пијалок кој се прави во Белата куќа. Џорџ Вашингтон правел пиво и дестилирано виски во (резиденцијата) Маунт Вернон, а Томас Џеферсон правел вино, но немаме никаков доказ дека некогаш било направено пиво во Белата куќа. Инспириран од луѓето што си прават пиво дома низ целата земја, минатата година претседателот Обама си купи комплет за производство на пиво во кујната на Белата куќа - изјави Сем Кас, еден од готвачите на Барак Обама на блогот на Белата куќа. Потпомогнати од службениците во Белата куќа, љубители на пијалокот и производители на пиво во слободното време, готвачите подготвиле рецепт, кој е подобрен со нови состојки, како, на пример, мед. ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Апелацискиот суд мора да се издигне над политичкиот притисок и нарачани притвори мотивирани само и само од политичкиот прогон кој што се спроведува врз ...
сите 424 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 279 | | | веќе видена

Под влијание на новиот циклон кој се формира над Италија, името на циклонот е Маријан, денес во текот на вечерните часови најпрвин во западните предели, ...
сите 309 | | | веќе видена

Синоќешниот протест пред Собранието против уставните измени за малку не ескалираше во насилство. Како што се чини ниту самите противници на овие измени, не ...
сите 84 | | | веќе видена

Како поранешниот премиер и актуелен почесен претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски избегал од Македонија, како стигнал до Унгарија , дали е уште таму и дали ...
сите 271 | | | веќе видена

Предлог Буџетот за 2019 предложен од Владата предводена од СДСМ е развоен и обезбедува повеќе пари кај граѓаните, поголема социјална еднаквост и подобра ...
сите 214 | | | веќе видена

Во недостаток на официјални информации од македонските, но и од унгарските власти, регионалните и европските медиуми продолжуваат со шпекулации за бегалецот ...
сите 364 | | | веќе видена

Славниот Борис Бекер го поздрави големиот успех на својот сонардоник Александер Зверев кој успеа да триумфира на завршниот АТП турнир во Лондон. Прво со две ...
сите 215 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белата куќа го откри рецептот за пиво на Барак Обама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: