„Бела ноќ“ викендов во Охрид


Во Охрид годинава со концертот на Масимо Савиќ и манифестацијата „Бели ноќи“ официјално почна летната сезона. За прв пат Масимо имаше open air настап, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Бела ноќ“ викендов во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: