Бела Хадид од глава до пети во најздодевната боја, а изгледа спектакуларно

Иако модата секоја пролет е обоена во живописни и пастелни нијанси, оваа година има ненадејна промена. Меѓу најпопуларните бои оваа сезона, се „втурна“ боја ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер во њујоршкиот музеј Метрополитeн беше одржана познатата Мет Гала. Темата на овогодишниот настан гласела “Кeмп: Записи за модата” и е инспирирана од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зоран Заев не мораше физички да биде присутен на инаугурацијата на Стево Пендаровски бидејќи Пендаровски е негова сенка, без интегритет, која само треба да ги ...
сите 322 | | | веќе видена

Во новиот документарец за војвотката од Сасекс под наслов „Меган Маркл: филмови, брак и мајчинство“ кралската дописничка Ешли Пирсон ја открива причината за ...
сите 98 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска – 16 мај 2019 година, четврток, во 16:15 часот ќе го прими претседателот на Владата ...
сите 322 | | | веќе видена

Вклучувањето на опозицијата во евроинтегративните просеци, пред сè во реформската агенда, може да биде првиот чекор во помирувањето. Новиот претседател Стево ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ќе има средба со премиерот, Зоран Заев. Средбата ќе се одржи Вила Водно во 16:15 ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бела Хадид од глава до пети во најздодевната боја, а изгледа спектакуларно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: