Беквалац сака спортисти!

Новак Џоковиќ ќе мора да внимава што изјавува, бидејќи откако рече дека Наташа Беквалац понекогаш му праќа смс-пораки и дека му честититала на победата на Вимблдон, српските медиуми веднаш во тоа видоа потврда за наводната врска меѓу актуелниот светски рекет број еден и новосадската барбика. За Ноле и тогаш мажената Наташа - наголемо се зборуваше и пишуваше минатото лето, а со оглед на фактот што тенисерот се фрли на работа и гласините се стишаа - Ната е тука пак да ги оживее. Веќе е добро познат факт - Беквалац сака спортисти! По разводот со ватерполистот Данило, следеше ракометарот Љубе, но најдобриот тенисер на светот сепак е најдобар трофеј. Сеедно и дали се само муабети или имало тука нешто. Па така - едвај ги дочека новите гласини и веднаш излезе со официјалната и добро познатата варијанта - ние сме само пријатели. Ма, важно е само да се зборува!
| | веќе видена | слични

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Беквалац сака спортисти!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: