„Не го видов да излегува“ – соседот на Беквалац прозборе за кавгата која го потресе регионот

Деновиве главна вест во медиумите е физичкото малтретирање врз Наташа Беквалац од страна на нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ. Како што пишуваат српските портали, Лука дошол пијан дома, а откако Наташа му пронашла љубовни пораки настанала кавга, па и тепање. Беквалац завршила во Ургентен центар, а потоа и го пријавила сопругот. Лука бил повикан на сослушување, а подоцна бил пуштен на слобода. Инцидентот се случил во станот на пејачката, кој се наоѓа во елитната населба во српската престолнина. Новинарите ги посетиле соседите на Наташа, кои откриле дека ја слушнале кавгата. фото: Драгана Удовиќиќ „Слушнавме и не поддржуваме насилство, но кој знае што се случило. Не го познаваме Лука во такво издание, секогаш пријатно се поздравува, прашува како сме, што правиме. Жал ми е за овие луѓе, ги посрамоти, а тие се верувајте ми, најдобри соседи и добри луѓе. Не го видов да излегува, иако не би го прашал ништо, ниту сакам да дискутирам за тоа со него, изјавил сосед на Наташа. vistina.mk
| | веќе видена | слични

Наташа Беквалац, откако пред девет дена беше брутално претепана, пејачката доживеа нова агонија. Пејачката константно добива вознемирувачки повици од луѓе на кои Лазукиќ им должи пари. Како што пишуваат српските медиуми, Наташа имала неограничена доверба во Лука, а тој стоел зад грабежот на нејзината фарма, каков страв таа доживува од луѓе кои и го загрозуваат секој ден и како иделичниот живот и се претвори во пекол ќе биде откриено наскоро на Курир.рс.
| | веќе видена | слични

Наташа Беквалац наводно завршила во болница во шестиот месец во бременоста поради стресот кој, каков тврдат нејзините пријатели го доживеала по караницата со сопругот Лука Лазукиќ. Пејачката тогаш, според зборовите на добро упатен извор, добила крварење, и итно со сестра си барала лекарска помош. -Наташа ми кажа дека сопругот психички ја малтретирал. Проблемите во нејзиниот однос со Лука почнале по венчавката на Ибица, Лазукиќ често ја понижувал во друштвото и ја навредувал. Таа во втората бременост имаше променливо расположение и се ставала на срце-зборува блиска пријателка на Наташа и додава дека пеколот во нивниот брак почнал лани во ноември. -Во шестиот месец од бременоста, по жестоки каранци, Наташа е примена во една гинеколошка ординација во Нови Сад поради силно крварење кое настанало по доживеан стрес. Нејзината сестра вели дека малку фалело да дојде до спонтан абортус и таа поради тоа многу се исплашила. Гинеколог ја советувал да мирува, поради што морала да прекине со настапи. Почитувајчи ги ...
| | веќе видена | слични

Откако преживеа семејно несилство пред девет дена и поднесе кривична пријава против супругот Лука Лазукиќ, пејачката Наташа Беквалац никако да си дојде на себе. овојпат ноќна мора се постојаните вознемирувачки повици од луѓе на кои Лука им должи пари. Како дознала дека Лазукиќ, во кого имала безрезервна доверба, стои зад грабежот на нејзиниот салаш, што всушност се случило во Ченеј, какви стравови доживува од лихвари на кои Лука им должи пари и на кој начин Лука и понатаму врши психичко насилство врз неа и како идиличниот живот во третиот брак се претвори во пекол открива утрешното печатено издание на српски Курир.
| | веќе видена | слични
3 копии

Јавноста беше шокирана од веста дека Наташа Беквалац пред околу една недела ја претепал сопругот Лука Лазукиќ, а семејството Беквалац во овие моменти се држи заедно. Откако најмладата сестра Кристина раскажа се’ за немилиот настан, сега и Постарата сестра на Наташа, Драгана решила да се огласи. Таа и пружи поддршка на сестра си, а на Инстаграм објасни колку е огорчена поради насилтвото. – Болката е моментална, а срамот е траен…А семејството, семејството е се, порачала Драгана. Инаку, Драгана е постара од Наташа 8 години, а пејачката е постара од најмалата сестра Беквалац, Кристина, пет години.
| | веќе видена | слични

Сестрата на Наташа Беквалац, Драгана и Кристина, се огласија на нивните профили на Инстаграм со речиси идентична порака, во која истакнаа колку семејството им е важно во животот. Инцидентот кој се случил во ноќта меѓу 13 и 14 април, во кој, како што тврдат нејзините најблиски, Наташа претрпела семејно насилство од страна на својот сопруг Лука Лазукиќ, беше шок за голем број на нејзините фанови, а сестрите Беквалац се со Наташа од првиот ден. Нивните објави на Инстаграм привлекле големо внимание, а носат иста порака, семејството е најважно. „Болката е моментална, срамотата е трајна… А семејството… Семејството е се!“, пишува во објавата на постарата сестра на Наташа, Драгана, додека помладата Кристина на сликата на која пишува „Семејство“, само додала коментар – е се!“.
| | веќе видена | слични

Порака која упатила Јелена Карлеуша, ги надминаа сите оние други кои јавноста ја подели Карлеуша распали по Лука Лазукиќ – "Индијанец кој ја претепа Наташа може ли некој..."! Многу јавни личности досега се огласија по скандалот меѓу пеачката Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ, повеќето давајќи и подршка на Беквалац. Сега јавна порака упатила и Јелена Карлеуша, а нејзините зборовите ги надминаа сите оние други кои јавноста на таема ги подели луѓето од јавната сцена. Јелена сосема јасно и сигурна дека Лука ја тепал Наташа нанесувајќи и повреди кои се видливи, и судејќи по се и се смачило неговото појавување во медиумите. Во врска со тоа, Карлеуша на својот Твитер тоа и го напишала. - Има ли некој ФРАЕР во овој град кој ќе му го заврзе јазикот на овој индијанец кој ја претепа Наташа?! Не сакам да ми излегува од фрижидер! – порачала Јелена.
| | веќе видена | слични

'Ја следев приказната во медиумите и ми засмета кога слушнав дека испил само неколку чаши пијалок' Лука Лазукиќ пред седум дена ја претепа сопругата Наташа Беквалац при што и нанел видни повреди по телот, особено на лицето. Пеачката во полицијата рекла дека Лука бил под дејство на алкохол, но нејзиниот сопруг во едно од своите интервјуа демантирал и рекол дека 'испил само две-три пијачки' Во редакцијата Свет се јавил А.Б (идентитетот познат на редакцијата) кој минатиот петок навечер бил во клубот '100' во Белград, каде што бил и Лазукиќ, пред да замине дома и физички ја нападнат својата сопруга која се породила пред само 45 дена. Изјавата на А.Б. не се совпаѓа со на Лазурич. Нашиот соговорник тврди дека Лука бил 'мртов пијан'. "Лука беше одалечен од нашата маса само неколку метри, стоеше со пријатели и некои жени. Беше и повеќе од очигледно дека е мртов пијан, се потпираше на шанкот и пиеше чаша врз чаша" вели нашиот соговорник и додава: "Ја следев приказната во медиумите и ми засмета кога слушнав дека испил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако Наташа Беквалац го пријави Лука Лазукиќ за физичко насилство, во јавноста испливаа информации дека судирот започнал поради тоа што пејачката во телофонот на сопругот пронашла допишувања кои ја вознемириле. Допишувањата ги потврдил и Лука. Веднаш потоа, во медиумите се појави информација дека девојката поради која настанал судирот е Уна Крлиќ, за која медиумите тврдеа дека е поранешна девојка на Лука. Сега се огласи и оваа девојка: -Здраво луѓе. Сакам да ви се обратам по повод цирскусот кој настана. Повод е насловната страна на еден дневен весник, која некој ми ја намести. Сакам да кажам и да демантирам било какво поврзување со Лука Лазукиќ. Јас апсолутно тој човек не го познавам и никогаш со него не сум се допишувала. Кој и да сакал да ме вплетка во тоа, ќе одговара на суд. На мене ми е нанесена неверојатна неправда. Првпат на своја кожа чувствувам таква невистина и многу ме боли некој да ме поврзува со двајца луѓе кои и не ги познавам, посебно не во ваков контекст. Со тоа сакам да ви кажам дека јас ...
| | веќе видена | слични

Многу јавни личности досега се огласија по прашањето со скандалот меѓу пејачката Наташа Беквалац и нејзиниот сопруг Лука Лазукиќ. Повеќето и дадоа поддршка на Беквалац. Сега со јавна порака излезе и Јелена Карлеуша, а нејзините зборови се пожестоки од оние кои во јавноста беа упатени на оваа тема. Јелена сосема јасно, е сигурна во тоа дека Лука ја повредил Наташа, па на Твитер упатила порака во која бара некој да му го заврзе јазикот. „Има ли некој фраер, во овој овој град, кој ќе му го заврзе јазикот на овој индијанец, кој ја претепа Наташа?! Не сакам повеќе да ми излегува од фрижидер“, порачала Јелена.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ако се суди по настапите на партиските лидери, на вчерашните претседателски избори победија сите. „Стево, честитам за победата во првиот круг.“ – изјави првиот ...
сите 391 | | | веќе видена

Според податоците на државната изборна комисија победи  кандидатот на СДСМ Стево Пендаровски со околу 4 ипол илјади гласови, по што и дефинитивно Македонија ...
сите 187 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 181 | | | веќе видена

Снимките од пожарот во Богородичната црква во Париз сите граѓани на Русија ги гледаа со солзи во очите, руските компании се подготвени да се приклучат на ...
сите 24 | | | веќе видена

Како што почна така и заврши изборниот ден во четирите општини од крајниот исток на државата. Во Делчево до 18:30 часот во мирна и демократска атмосфера своето ...
сите 201 | | | веќе видена

Стево Пендаровски освои 321.201 глас наспроти 316.872 на Гордана Сиљановска Давкова и 79.169 гласови на Блерим Рекаи, соопшти вечерва премиерот Зоран Заев ...
сите 332 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Не го видов да излегува“ – соседот на Беквалац прозборе за кавгата која го потресе регионот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: