Заради царините од Косово денеска неоткупени 100 тони зеленчук и овошје


3 копии
5 копии
2 копии

Брат за брат –сирење за пари е стара народна поговорка која го опишува пријателството на нашиот и косовскиот премиер, само што и во овој случај како и во однос ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Македонија не доби ништо од тоа што Косово одлучи да ја повлече повиската царина за дел од производите. Но надлежните во земјава засега нема да воведат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Популарноста на францускиот претседател Емануел Макрон драстично падна овој месец, покажаа резултатите на најновата анкета. Како што наведува Ројтерс ова ...
сите 46 | | | веќе видена

На првиот ден од неделата што завршува со референдум , министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес конференција во Владата преку табли со напишани ...
сите 49 | | | веќе видена

Во Кичево се одржа трибина на тема „Што е референдум и зошто треба да се гласа“, кои се последиците по земјава ако референдумот биде неуспешен, каде се младите ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заради царините од Косово денеска неоткупени 100 тони зеленчук и овошје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: