Бектеши: Ќе продолжиме со поддршка на женското претприемаштво со цел јакнење на економијата

3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, се обрати на регионалниот бизнис-форум за жени претприемачи од Западен Балкан, кој денеска и утре се одржува во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерот за економија Крешник Бектеши денеска на Регионалниот бизнис форум за жени претприемачи од Западен Балкан истакна дека Стратегијата за развој на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Останато

Американскиот претседател Доналд Трамп му се заканил на Иран со уништување ако ги нападне американските интереси. Ако Иран сака да се бори, тоа и официјално ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Сите политички субјекти, и од власта, и од опозицијата, да го насочат своето делување во интерес на остварувањето на стратешките цели на Република Северна ...
сите 256 | | | веќе видена

Нешнл интерест Реализмот значи разбирање за различните интереси и црвени линии на државите. Неможноста ова да се оствари може да доведе до повторување на ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бектеши: Ќе продолжиме со поддршка на женското претприемаштво со цел јакнење на економијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: