Бекстејџ ви ја пренесува атмосферата од Аква Парк Фест!


Конечно, Таксират го доби својот брат по музичка определба, Аква Парк Фестот. Се роди во Пробишип, а живееше цел еден викенд. По сите негови блиски роднини Аларм, Пиволенд, Грин Бич и Д Фетсивал, Пасворд продукција го добија новороденчето Аква Парк Фест. Распростарнет на локација погодна и за журка и кампување. Првата вечер во знакот на Кирил Џајковски, Суперхикс, Сарс, Марк Најт, Санери Џејмс и Рајан Марчијано, камперите со импресии.... За безбедноста на журкџиите, волонтерите од Црвен Крст со извештај како помина првата вечер... Павел Игнов –тим за катастрофи на РМ:" Првата вечер помина добро со оглед на тоа колкава посетеност имаше на Аква Паркот, имавме и доста интервенции но мал дел од тие беа сериозни и завршија во Штипската болница." Просторот на Аква Парк Фестот поделен: Грин Меин Стејџ, Блу Стејџ и камперски простор за најупорните. Место за попладневна дремка и пауза за прошетка.... "Бекстејџ подготвен со камперите од цела Македонија за втората вечер на Аква Парк Фестот, на која што се очекува ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 10 гласа за, 5 против и ниту еден воздржан, Комисијата за уставни прашања го усвои предлогот зборот Република Македонија да се смени со Република Северна ...
сите 458 | | | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов да го спречи политичкиот прогон во Македонија и да не дозволи затворите да се исполнат со политички затвореници, напишаа вечерва во ...
сите 94 | | | веќе видена

Ревија на фотографии во Хелсинки. Како сестринска десничарска партија, ВМРО ДПМНЕ учествува на конгресот на Европската народна партија, но со две делегации. ...
сите 130 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари, денеска одржа прес-конференција во која изрази сочувство до семејството Меџити за губење на нивната ќерка и ги ...
сите 132 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 127 | | | веќе видена

Има катастрофална лоша економска слика, има криминал кој цвета, се краде на ангро, владата прави криминални иновации, тендери кои завршуваат во приватни џебови ...
сите 103 | | | веќе видена

Владата донесе одлука за носење законски измени за справувањето со кучињата скитници. Како што ни рече вчера владиниот портпарол Миле Бошњаковски, законските ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бекстејџ ви ја пренесува атмосферата од Аква Парк Фест!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: