Бекамови чекаат девојче

Сопругата на фудбалерот Дејвид Бекам, која е во петтиот месец од бременоста, деновиве дознала дека по три сина, ќе добијат и девојче, а веста на новинарите им ја кажал среќниот татко. - Пресреќен сум што ќе добиеме четврто дете, а уште посреќен сум што за првпат ќе можам да кажам дека сум станал татко на девојче - изјавил Дејвид Бекам и додал дека целото семејство се уште било во шок поради веста што ја добиле. Тој рекол дека очекувале уште едно момче, иако огромна желба им била да станат родители на девојче. - Јас и Викторија знаеме само како се растат момчиња. Ова за нас ќе биде ново искуство. Нашите три сина се многу задоволни што ќе добијат сестра, која ќе мораат да ја чуваат, само малку стравуваат дека неа нема да ја интересира фудбал - рекол Бекам. Викторија треба да се породи во јули во болница која се наоѓа во близина на нивната куќа во Лос Анџелес.
| | веќе видена | слични

Познатото семејство Бекам се враќа во Англија. Бидејќи на Дејвид му истече договорот со фудбалскиот клуб Лос Анџелес Галакси, Неговата сопруга Викторија и тројцата синови одлучиле да се вратат во Лондон. Тие ќе се вратат во татковината бидејќи сакаат нивните синови да се школуваат во Велика Британија. Тие веќе неколку години живеат во САД, а ова лето ќе станат родители на девојче. САД станала втората куќа на славниот пар, тие го обожаваат Лос Анџелес, и донекаде засекогаш ќе останат поврзани за тој град, изјавил извор близок на парот. Истиот извор истакнал дека Викторија има многу пријатели во Калифорнија и дека тој животен стил и се допаѓа, но и дека и недостасува семејството.
| | веќе видена | слични

Дејвид Бекам и неговата сопруга Викторија конечно потврдија дека нивното следно дете ќе биде девојче и дека се пресреќни од ова сознание. -Очигледно сме пресреќни што таа е трудна повторно и ова е прв пат кога можам да кажам дека очекуваме девојче. Се уште сме во шок. Кога имате три момчиња очекувате уште едно, па сознанието дека внатре има мало девојче ви е изненадувачко. Нашите три момчиња се среќни и возбудени, а и Викторија е добро, истакна Бекам, кој во последно време се повеќе наликува на портпарол на својата сопруга. Парот до сега има три сина и тоа Бруклин (11), Ромео (8) и малиот Круз (5) кои се дел од семејството Бекам.
| | веќе видена | слични

Дејвид и Викторија очекуваат девојче. Портпарол на семејството потврди дека двојката ја очекува својата прва ќерка во јули. Девојчето ќе биде четврто дете во семејството на Бекамови. Славната двојка се венча во 1999 година и досега има три синови, Бруклин, 11, Ромео, 8 и Круз, 5 години. Семејството во јануари објави дека Викторија е бремена. 35 годишниот фудбалер Дејвид, кој беше капитен на репрезентацијата на Англија од 200 до 2006, ја навести оваа новост, една недела пред портпаролот на семејството и официјално да објави. Бекам рече дека е возбуден како што се подготвува да стане татко по четврти пат. Запрашан за тоа како се чувствува Викторија, тој рече: „Таа е добра. Ние сме многу возбудени. Ова е возбудливо време за семејството“. Бекам се подготвува за нова сезона со американскиот тим ЛА Галакси. Семејството Бекамови планира да присуствува на кралската свадба на крајот од април по што ќе се вратат во својата американска база каде ќе биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кривичниот совет на одделението за организиран криминал и корупција при Основниот суд Скопје 1 – Скопје денеска донесе одлука со која мерката притвор за ...
сите 377 | | | веќе видена

На социјалните мрежи вечерва се појавија коментари од фановите на музичарот кој загина со Шабан Шаулиќ, Мирсад Кериќ, кој овие денови беше заборавен од ...
сите 270 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 192 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 25 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст“ што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 99 | | | веќе видена

До сега на Live Aid концертот се собрани околу 100 милиони долари за храна и лекови. Концертот , на кои има околу 250 000 луѓе се одржува во близина на местото ...
сите 117 | | | веќе видена

Демократите во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес денеска претставија резолуција со која се бара суспендирање на вонредната состојба во земјата, што ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бекамови чекаат девојче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: