Бекам частеше пита

Дејвид Бекам неколку недели тренираше со Тотенхем за да остане во форма пред почетокот на новата сезона во ЛА Галакси. "Минав одлично на тренинзите во Тотенхем. Многу му благодарам на тренерот Реднап, неговите помошници и играчите. Им посакувам се најдобро во иднина", изјави Бекс по последниот тренинг. Од играчите на Тотенхем се прости нарачувајќи на тренинг, традиционално англиско јадење, пикантна пита со компир пире. "Одненадеш стигна храната и сите се нафрлија на неа. Некои момци од странство не беа сигурни дали да пробаат, па ние им помогнавме и им ја изедовме", призна Хари Реднап. "Уживавме со Дејвид во клубот. Тешко дека ќе најдете подобар човек. Тој беше одличен пример за нашите млади играчи. Им помагаше на сите кои бараа совет од него. Сите знаеме дека долго време е одличен играч. Сега знаеме и дека е добра личност", додаде Реднап.
| | веќе видена | слични

Дејвид Бекам ја заврши својата авантура во Тотенехм. Бекс во изминатите шест недели само тренираше со "петлите", бидејќи ЛА Галакси го блокираше неговиот настап како позајмен во лондонскиот клуб, со цел што подобро да се подготви за претстојната сезона во која ќе настапува за својот американски клуб. На заминувањето од Вајт Харт Лејн, Бекам реши да ги почести сите играчи и персоналот на клубот. На разделбата Бекс им се заблагодари, приредувајќи им изненадување - посебна пита со пире од компир, традиционално работничко јадење на Островот, што е малку подзаборавено дури и меѓу староседелците, а некои од играчите во клубот никогаш не го ни пробале. Па така, додека домаќините уживаа меѓу кои најмногу менаџерот Хари Реднап, повеќето од странските играчи само гледаа сомнително на вечерата. Бекам во понеденикот го одработи последниот тренинг во Тотенхем и веќе е на пат за Лос Анџелес, каде ќе се приклучи на подготовките на Галакси за новата сеозна, што стартува на 15 март, а во првиот натпреварот играат против ...
| | веќе видена | слични

Дејвид Бекам се збогува со Тотенхем, пред да си замине ги почасти фудбалерите и стручниот штаб со традиционално англиско јадење, пита и пире. Бекам кој се враќа во ЛА Галакси, во изминатите шест недели тренираше со Тотенхем со цел да биде подготвен за стартот од новата сезона во МЛС. Синоќа беше последниот ден за Дејвид во Тотенхем, Англичанецот со добар манир се опрости од клубот. Бекам пред да замине ги почасти фудбалерите и стручниот штаб со традиционално лондонско јадење на работничката класа, пита и пире. Реднап се пошегува со репортерите кои беа присутни на тренингот: "Само вистинските Лондончани знаат што е тоа, јас изедов дури три, ќарив една екстра пита. Пораснав со таква храна во источниот дел на Лондон, немам замерки. "Кога ни ги донесоа, некои од странските играчи не беа баш импресионирани, па ние ги изедовме и нивните порции."
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 113 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 88 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 128 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 97 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бекам частеше пита

Од:
До кого (е-маил):
Порака: