Конференција „Градење на модерни, професионални и претставнички парламенти“


7 копии

Меѓународна конференција посветена на „Градење на модерни, професионални и претставнички парламенти“ ќе се одржи денеска и утре во Собранието на Република ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предводникот на американската дипломатија во земјата Џес Бејли денес ја посети Општина Чаир, каде реализираше работен состанок со градоначалникот на Општина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентарци од Македонија, Шри Ланка, Косово, Киргистан и Грузија во Скопје на лекции за градење на модерни, професионални и претставнички парламенти. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во овие 27 години парламентарна демократија направени се квалитетни чекори со кои Собранието на Република Македонија, а со тоа и нашата држава, станува дел од ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Собранието, Џафери вели дека во овие 27 години парламентарна демократија, направени се квалитетни чекори со кои Собранието станало дел од ...
| | веќе видена | слични

За 27 години парламентарна демократија направени се квалитетни чекори со што Собранието и Македонија станаа дел од современиот свет. Доказ за тоа е последниот ...
| | веќе видена | слични

Доказ за ова е и последниот извештај на ЕК во кој безусловно се предлага добивање на датум за почнување преговори со ЕУ, истакна денеска претседателот на ...
| | веќе видена | слични

Воведни обраќања на конференцијата ќе имаат претседателот на македонскиот Парламент Талат Џафери и американскиот амбасадор Џес Бејли.  На дводневната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Актуелната политичка состојба во земјава, затворската казна за поранешниот премиер Никола Груевски и неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конференција „Градење на модерни, професионални и претставнички парламенти“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: