13 уапсени лица за криумчарење мигранти


3 копии
2 копии

Дванаесет мигранти, 11 од Пакистан и еден Египјанин, се пронајдени во возило „мерцедес“ на автопатот Скопје-Куманово при активностите за лишување од слобода на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Дванаесет мигранти утрово открила полицијата во автомобил мерцедес С, кај рафинеријата Окта. Возачот на автомобилот еден час им бегал на полицајците, по што, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на вчерашниот ден спроведе координирана акција со Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Односите меѓу Грција и Македонија се подобрија во изминатите неколку месеци и има добра волја на двете страни за изнаоѓање решение за прашањето за името, ...
сите 167 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 303 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

13 уапсени лица за криумчарење мигранти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: