И тоа се случи - бебе тигар испратено по брза пошта до Мексико

3 копии

Инспекторите во Мексико пронашле бебе тигар , кое некој сакал да го прати по брза пошта . Инспекторите во Мексико пронашле бебе тигар , кое некој сакал да го прати по брза пошта .Никој не се посомневал дека во пакетот можело да има тигар , се додека не го намирисале кучињата – трагачи. Бебето тигар било под седативи и спакувано во пластична кутија. Пакетот бил пратен од западната држава Џалиско и требало да стигне на приватна адреса во централната Мексиканска држава Керетаро. Бебето било дехидрирано , но здраво и им било предадено на службите за згрижување диви животни .Имињата на испраќачот и на примателот на пакетот не се соопштуваат. Случајот е под истрага на полицијата.
| | веќе видена | слични

Според АП, никој не се сомневал дека во пакетот имало тигар, се додека кучињата трагачи не го откриле. Малиот тигар е испратен по брза пошта од засега непознато лице од мексиканската сојузна држава Халиско, пакетот бил испратен во мексиканската држава Керетаро. Тигарчето инаку било пронајдено во дехидрирана состојба, но откако брзо било однесено во центарот за заштита на животно , тигарчето многу брзо се рехабилитирало. Инаку според мексиканските закони забрането е испраќање на животни по брза пошта. Истрагата за тоа кој го испратил тигарчето е во тек. 
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 240 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Драган Ѓилас ги предводи протестите во Србија против претседателот Александар Вучиќ. Тој бара Вучиќ да си замине од власт, но притоа не сака да има избори ...
сите 223 | | | веќе видена

Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции, најави врбување на пратеници од опозицијата за да се постигне двотретинско мнозинство за новиот Закон за јавно ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И тоа се случи - бебе тигар испратено по брза пошта до Мексико

Од:
До кого (е-маил):
Порака: