МТСП го истражува случајот со каснатото дете во градинка


Со длабоки угризи по телото, рани по нозете и хематом од удар по главата се вратило од градинка 11 месечно дете обвинува неговата мајка. Преку социјалните ...
| | веќе видена | слични
4 копии
7 копии

Се почесто се слушаат ужасни приказни од градинките во главниот град. Последниот пример доаѓа од градинката Раде Јовчевски Корчагин. На социјалните мрежи ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерството за труд и социјална политика денеска соопшти дека е запознато со случајот за каснатото 11 месечно бебе во скопската градинка Раде Јовчевски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Фејсбук-корисник со име Теодора Несторовиќ, мајка на 11-месечно бебе, објави, како што ја нарече, „не толку кратка хорор приказна“ на својот профил во кој ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Мајка на 11-месечно бебе вчера преживеала вистинска траума. Имено по земањето на своето бебе од една скопска градинка, каде и било посочено дека „е полазено од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 183 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 179 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МТСП го истражува случајот со каснатото дете во градинка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: