Шминка и фризура - што не им се допаѓа на мажите ?

Девојки и жени, сите ние знаеме дека сакаме да изгледаме одлично, но кога станува збор за состанок со момче, има некои работи кои мажите едноставно не ги разбираат. Кога се работи за шминката и фризурата, што мажите не можат да поднесат ? Леплив сјај за усни Мажите сакаат усните да ни изгледаат привлечно и секси - се додека не го вкусат сјајот за усни. Воопшто не им се допаѓа кога имате ставено во преголеми дози. Ако сјајот е леплив за вашите усни ќе биде леплив и за неговите, затоа ставете само еден слој и во понежна боја. Зачадени очи Тие мислат дека зачадениот изглед на очите може да биде многу примамлив, но кога ќе се сретнат одблизу со девојката сакаат да ја видат убавината на нејзините очи а не сенката околу нив. Доколку излегувате со момче подобро ставете неколку слоја маскара на горните и долните трепки. Чудни нокти Ноктите се една од првите работи што ги забележуваат на состанок. Средени и убаво лакирани нокти им оставаат впечаток на жена која се грижи за себе. Додека ...
| | веќе видена | слични

Мажите едноставно ќе кажат дека не ги разбираат жените. Посебно не ги разбираат трендовите за убавина кои жените постојано ги следат... Вештачки нокти Посбно оние големите, шпицести и во боја или некакви цртежи. Но, тие не разбираат дека кога еднаш жената ќе ги плати ноктите, дека цел месец е мирна - нема лакирање, пукање итн. А на обичниот гел веројатно можат да се навикнат. Вештачки трепки Колку подолги, толку им се посмешни. За оние "умерените" се кладиме дека повеќето нема ниту да ги забележат. Солариум Мажите сакаат темен тен, но при тоа не мислат на нијанса како печено пиле. Сјај Лепливи се, им оди на нерви нивниот мирис, а особено ако во себе содржат светки, па после бакнежот изгледаат како тие да си нанеле од него. Црвен кармин Повеќето мажи мислат дека црвениот кармин на усните на девојките изгледа евтино. Посбено ако е во комбинација на силна шминка, што веројатно е една од најголемите грешки. Шминка на плажа Море, сонце и плажа - бикини, торба за плажа и крема за сончање, тоа е се што ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Почитувани судии од Апелациониот суд, Издигнете се над состојбата во која сте на сила втурнати, земете ги предвид аргументите на одбраната при носењето на ...
сите 195 | | | веќе видена

Охрид, 21. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Времето денес претпладне ќе биде облачно со врнежи од дожд кои локално ќе бидат поројни. Максималната температура во Охрид ...
сите 252 | | | веќе видена

Имотот во Чешка на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков ја зголемува околноста тој да се даде во бегство, продавајќи го огромниот имот од ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека еден дел од познавачите на состојбите смета дека премногу значење ѝ се дава на целата ситуација, со бегството на поранешниот премиер и се занемаруваат ...
сите 124 | | | веќе видена

Eкс министерот Миле Јанакиески заврши во притвор, бидејќи наводно преку посредник барал амнестија од претседателот Ѓорги Иванов за сите обвинети од СЈО, а во ...
сите 51 | | | веќе видена

Албанските медиуми упатија остри критики на официјална Тирана бидејчи институциите се уште немаат одговор на прашањето како во земјата влегол нелегално ...
сите 175 | | | веќе видена

На синоќешниот говор во Гостивар, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски го обвини премиерот Зоран Заев дека води политички терор против опозицијата. Тој ...
сите 60 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шминка и фризура - што не им се допаѓа на мажите ?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: