Be Fit By Me: Фитнес апликација на новосадски старт – ап

Фото: Pixabay Новосадскиот старт – ап Be Fit By Me направи апликација којашто е наменета за сите љубители на фитнесот. Апликацијата е за оние на кои им се потребни брзи и корисни информации од оваа област, како и на оние кои се занимаваат со оваа работа и сакаат да го прошират својот пазар, преку поврзување на потенцијалните соработници и клиенти, пишува Екапија Апликацијата има неколку специфичности: фитнес социјален ѕид, база на податоци од места поврзани со фитнес (теретни, спа и велнес центри, продавници за спортска опрема) што нудат попусти, можност за комуницирање со личен тренер било каде во светот, фитнес случувања, програми за вежбање од професионалци, видеа со вежби… Освен од Србија, апликацијата собира информации и за Велика Британија, Данска, Шведска, Норвешка, Финска, Холандија и Италија, а во наредниот период планирано е проширување. Апликацијата е создадена со поддршка на агенцијата за дигитален менаџмент Motovate од Велика Британија, а нејзиното проширување се подготвува во Њујорк. Позади ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот обид да ги оддалечи корисниците од содржините на „Јутјуб“, „Фејсбук“ објави нова апликација наречена „Фејсбук креатор“, која на корисниците им нуди голем број алатки за стримовање видеа, ажурирање на приказните „Сторис“ и испраќање пораки преку различна фејсбук-платформа. „Фејсбук креатор“ е всушност ажурирана и ребрендирана верзија на постојната апликација „Фејсбук меншнс“, што на корисниците им овозможува да управуваат со својата фејсбук-страница, со таа разлика што сега е достапна за сите корисници. „Фејсбук креатор“ има две главни карактеристики: Првата е можноста за создавање воведни и завршни кадри кај „Фејсбук лајв“ видеата, како и можност за додавање интерактивни стикери. Исто така, апликацијата може да уредува и да монтира фотографии и да ги поставува на „Фејсбук сторис“ и други платформи. Втората значајна предност на новата апликација е олеснување на комуникациите со корисниците што ве следат, така што создава посебен инбокс во кој се сместени коментарите од „Фејсбук“, „Инстаграм“, ...
| | веќе видена | слични

На корисниците преку Месинџер апликацијата им е овозможено да уплата пари едни на други, без плаќање на дополнителни услуги откако својот профил ќе го поврзат со банкарската сметка. Слична услуга им е овозможена и на корисниците во САД уште во 2015 година, па од компанијата најавиле дека тие наскоро би можеле да очекуваат нови апдејт. Апликацијата така на секој корисник му овозможува да испрати до 2850 евра во текот на еден ден и максимални 11 362 евра во текот на еден месец. Според искуствата на корисниците од Америка, сумите кои се праќаат најчесто се пониски од 45 евра. Компанијата не наплатува дополнителни такси, па оваа функција, како што велат е наменета на подобрување на ефикасноста на Месинџерот. Од компанијата уверуваат дека податоците за кредитните картички на корисниците нема да се користат во маркетиншки цели, како и дека секоја уплата е енкриптирана и заштитен со ПИН код за да се спречи да дојде до измами. Услугата ќе претставува конкуренција на Apple- te ‘peer-to-peer’опцијата коа компанијата ...
| | веќе видена | слични

Фото: Facebook Апликацијата Car:go , на истоимениот српски старт – ап, слична на познатиот Uber, е достапна во Црна Гора , пишува Bankar.me Преку оваа апликација, корисникот може да повика возило преку мобилен телефон, а возачите не се такси превозници. Плаќањето на услугата може да се изврши на три начини: во готово, за минимален износ од едно евро, со кредитна картичка, за минимален износ од 2,5 евра и налог од компанијата, што носи дополнителни бенефити за компаниите што ќе склучат договор со Car:go. Услугите на овој старт – ап се наплаќаат по однапред утврден ценовник, што вклучува цена за старт, минути (поминати во возење) и поминати километри.
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 604 | | | веќе видена

Во текот на следните неколку денови, поточно некаде до вторник ќе продолжи променливото време со локални послаби врнежи и тоа од дожд на ниските и снег на ...
сите 222 | | | веќе видена

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 214 | | | веќе видена

Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш имаат експлицитно видео клип кој секој момент може да осамне во јавноста. Пеачката и фудбалерот се снимале за време на се*с во ...
сите 170 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Be Fit By Me: Фитнес апликација на новосадски старт – ап

Од:
До кого (е-маил):
Порака: