КОГА СИГНАЛОТ ТИ ДОЦНИ: А бе, се дерат надвор, гол даде, гооол! (ВИДЕО)

3 копии

Група навивачи станаа хит со својата реакција на победничкиот гол. Еден од нив стоеше на балконската врата и слушаше дали соседите, на кои сигналот не им доцнеше, веќе се радуваат за постигнатата победа Додека пред телевизорите некои гризеа нокти во исчекување дали Вардар ќе даде гол за победа, други веќе се радуваа. Причина за тоа е што телевизискиот сигнал пристигнуваше различно од телекомуникациските оператори . Така, имаше повеќе смешни ситуации, во кои дел од навивачите пред телевизорите веќе се радуваа за секој постигнат гол, додека други мораа да почекаат десетина секунди за да ја видат истата акција на ТВ-екраните. Оваа група на навивачи стана хит со својата реакција на победничкиот гол. Еден од нив стоеше на балконската врата и слушаше дали соседите, на кои сигналот не им доцнеше, веќе се радуваат за постигнатата победа . Кога го слушнаа радувањето однадвор, веќе беше јасно дека Вардар е ракометен шампион. Оригиналната снимка е објавена на Инстаграм, на профил на Александар Ризевски, кој е веројатно ...
| | веќе видена | слични

Ова е највртеното видео на социјалните мрежи по големата победа на Вардар во финалето на ракаометната Лига на шампионите и освојувањето на европскиот трон. Не, не е снимено на теренот туку во еден скопски дом во последните 6 секунди од финалниот натпревар! Еве какво лудило се случува кога на шест секунди до крајот, сигналот на МТВ 1 ти доцни…
| | веќе видена | слични

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 229 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 36 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

КОГА СИГНАЛОТ ТИ ДОЦНИ: А бе, се дерат надвор, гол даде, гооол! (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: