Баварија: крстови насекаде!


2 копии

Во јужната германска покраина Баварија од денеска стапи во сила законот за задолжително поставување крстови во јавните установи. Законот, како и мотивите за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Кројцфлих“ или „обврска за крстови“ е новиот закон во германската покраина Баварија кој од денеска стапи во сила. Законот предвидува христијански крстови да ...
| | веќе видена | слични

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 239 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баварија: крстови насекаде!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: