Batteriser ќе ги направи алкалкните батерии да траат 8 пати повеќе

Имам 6 AAA и 2 АА алкални батерии во 2 далечински управувачи, еден маус и 2 часовници. Верувам дека повеќето од вас имаат многу повеќе. Барем 2 до 3 пати во годината овие батерии треба да се променат, а понекогаш знаат и да цркнат баш кога највеќе ќе бидат потребни. Алкалните батерии генерираат електричен потенцијал од 1.5 волти. Кога ќе „умрат“ не значи дека батеријата нема повеќе хемикалија во неа, туку напротив електричниот потенцијал опаѓа и кога тој ќе биде под 1.4 волти, електронските уреди престануваат да работат и покрај тоа што во батеријата има преостанато дури до 80% хемикалија која произведува енергија. Batteriser е засилувач на електронски потенцијал кој ветува дека ќе и даде на вашите алкални батерии до 8 пати подолг живот. Оваа направа е направена да ја засили волтажата од ослабнатите батерии и да ја држи на ниво од 1.5 волти се до последната капка на хемикалија во нив. Засилувачите на електронски потенцијал не се ништо ново, но Batteriser ја прави оваа технологија ефикасна во минијатурни ...
| | веќе видена | слични

Останато

За време на говорот на францускиот претседател на лидерскиот политички самит по повод 100-годишнината од завршувањето на Првата светска војна, во серијата ...
сите 87 | | | веќе видена

Кривичниот совет од скопска единица составен од судиите Огнен Ставрев, Горан Бошевски и Васка Николовска – Масевска ги одби жалбите на осомничените во случајот ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Дали процесот за името е пред нова пречка – што значи изјавата на екс-министерот Никос Коѕијас дека нацрт-амандманот на членот 49 од Уставот, предложен од ...
сите 47 | | | веќе видена

По протестите пред домовите на Арнаудов, Мукоски и Василевски, „Македонија-блокира“ предводена од Јанко Бачев и Филип Петровски денес ќе протестираат пред ...
сите 61 | | | веќе видена

Демант на објавена информација, барање за извинување и на крај тужба… Ова е процедурата за реагирање на објавена информација доколку сметате дека таа не е ...
сите 45 | | | веќе видена

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија, по објавата во јавноста на Решението на Основниот суд Скопје 1 за определување мерка притвор против Миле ...
сите 51 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Batteriser ќе ги направи алкалкните батерии да траат 8 пати повеќе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: