Цел живот погрешно сте пржеле јајца - погледнете како се пржат правилно


2 копии

Пржењето јајца често се смета за наједоноставен рецепт, но вистината е деа многу луѓе се соочуваат со еден проблем. Јајцето на око често е препржено од долната страна, а горе останува живо. Ако тоа ви се случува и вам, решението е едноставно - користете покопувач. Пржењето јајца често се смета за наједоноставен рецепт, но вистината е деа многу луѓе се соочуваат со еден проблем. Јајцето на око често е препржено од долната страна, а горе останува живо. Ако тоа ви се случува и вам, решението е едноставно - користете покопувач.Л.В. Андерсон, готвачка од сајтот „Slate“ објаснува дека користењето поклопувач овозможува јајцето рамномерно да се испржи.Погледнете:
| | веќе видена | слични

Сигурно многумина од вас цврсто веруваат дека кратките полнења ќе предизвикаат долготрајна штета на батериите, па затоа е подобро да се полнат кога се на неколку проценти или пак, целосно исклучени. Но, ова е многу погрешно. исто како што долгото изложување на стрес влијае негативно на животниот век на луѓето, тоа се случува и со долговечноста на вашата батерија. Ако сакате да ја одржувате во топ состојба, без постојано да се грижите дека телефонот ќе ви се исклучи, мора да промените неколку нешта. Најпрво, не го заборавајте вашиот смартфонот на полнач Ако го заборавате на полнач или пак, цела вечер го оставате да се „преполни“, вие правите голема штета на батеријата. Откако таа ќе постигне 100%, повремено добива кратки дополнителни полнења за да се одржи на тој процент. Ова ја одржува батеријата под стрес, што потоа ја нарушува внатрешната хемија. Откако ќе се наполни до 100%, вие треба веднаш да го тргнете смартфонот од струја. Ова е исто како да ги опуштите мускулите по долго и напорно вежбање. Вие би ...
| | веќе видена | слични

Останато

Викендот зад нас беше полн со еуфорија, навивчка атмосфера, емотовен... Во сабота вечер се одржа 64 издание на Избор на песна на „Евровизија“ на кое по седум ...
сите 325 | | | веќе видена

Отидовме, видовме, победивме. Ова е резултат на тимска работа, многу љубов и посветеност, рече Тамара Тодевска пред нејзините фанови кои дојдоа да ја пречекаат ...
сите 174 | | | веќе видена

Слушајќи го претседателот на САД, Доналд Трамп, тој практично звучи како отпадник во сопствената администрација: осамен службеник подготвен да прифати дека ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цел живот погрешно сте пржеле јајца - погледнете како се пржат правилно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: