Кошаркарките до 18 години в Струга ќе се борат за титулата

3 копии

Екипите кои обезбедија настап на завршниот турнир од македонскиот кошаркарски шампионат во женска конкуренција до 18 години, за трофејот ќе се борат во Струга ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарскиот клуб Баскет Кам од Македонска Каменица претстојниот викенд ќе биде организатор на завршниот турнир за кошаркарки во возрасната категорија до 16 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кошаркарите на Работнички кои се натпреваруваат во возрасната категорија до 18 години ќе ја бранат шампионската титула освоена ланската сезона на домашен терен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Претседателот на грчкиот парламент, Никос Вуцис, соопштил дека пратениците ќе гласаат за ратификување на Преспанскиот договор со Македонија до крајот на ...
сите 387 | | | веќе видена

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 181 | | | веќе видена

Дарко Недев, момчето кое го фати крстот за Водици во Кавадарци и навивачката група Лозари Исток на која и припаѓа, за утре организираат хумана акција. -Утре од ...
сите 157 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 69 | | | веќе видена

Скандалозната пејачка Јелена Карлеуша која и понатаму ја бранува јавноста со својот секс скандал и понатаму е во Кина со своето семејство.И покрај лошите ...
сите 193 | | | веќе видена

Најмалку 12 лица се уапсени денеска во Париз за време на протестите на движењето „жолти елеци“, кои се одржуваат десетти викенд по ред. Демонстрантите биле ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кошаркарките до 18 години в Струга ќе се борат за титулата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: