Баша: Битката продолжува до заминувањето на Рама

6 копии
4 копии

Албанската полиција објави дека голем број припадници на безбедносните сили ќе бидат ангажирани поради опасност од можни напади врз државните институции за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред почетокот на големиот потест на опозицијата мисијата на Европската унија и странски амбасади во Тирана, упатија апел да се протистира на мирен начин и ...
| | веќе видена | слични

Албанската опозиција за вечерва најави протест за т.н. „ослободување“ на Албанија. Лидерот на опозицијата, Љуљзим Баша синоќа од седиштето на партијата ги ...
| | веќе видена | слични
6 копии
7 копии

Албанската полиција,неколку часа пред почетокот на протестот на обединетата албанска опозиција, апелираше за мирен протест и побара од организаторите да не ги ...
| | веќе видена | слични

Протестите ќе се одржат вечер, а се очекува припадниците на опозицијата да се движат на повеќе локации. Амбасадите на САД и Италија во Тирана издале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лидерот на албанската опозиција, Љуљзим Баша ги повика албанските граѓани да излезат на „осмиот национален протест“ на обединетата албанска опозиција со цел, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Албанија на неколку часа пред протестот во Тирана, закажан за вечерва, објави дека стравува од немири и ги повика организаторите да преземат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баша: Битката продолжува до заминувањето на Рама

Од:
До кого (е-маил):
Порака: