Половина век зад животниот стандард на ЕУ

3 копии

Шефот на Канцеларијата на НАТО во Скопје, морнаричкиот капетан Горазд Бартол во интервју за МИА изрази надеж дека следната година, кога Алијансата ќе одбележи ...
| | веќе видена | слични

Шефот на германската дипломатија Хајко Мас на прес-конференцијата со албанскиот колега Дитмир Бушати во Берлин порача дека ЕУ има стратешки интерес да се ...
| | веќе видена | слични

Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати смета дека ангажманот на САД на Балканот е од клучно значење за подобрување на односите на Грција и на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Во спротивно доминантното влијание влијание во регионот ќе го преземат  Кина и Русија. Според Мас Македонија и Албанија почнале да ги спроведуваат реформите ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
8 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 269 | | | веќе видена

Претседателот на Франција, Емануел Макрон изјави синоќа дека Франција и САД би требало меѓусебно да се почитуваат, како што им доликува на едни долгогодишни ...
сите 244 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 283 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Половина век зад животниот стандард на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: