Oд Барселона објавија урнебесна фотографија посветена на Тер Штеген: Пронајдете ја разликата…

Барселона вчера освои бод на „Сан Мамеш“ против Атлетик Билбао, а најзаслужен за тоа беше голманот Марк Андре Тер Штеген прикажа уште еден одличен настап. ...
| | веќе видена | слични

Марк Андре Тер Штеген беше најзаслужен за тоа што Барселона освои бод на гостувањето на „Сан Мамес“, од едноставно причина што германскиот чувар на мрежата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Барселона одигра далеку под својот просек на вчерашното гостување на „Сан Мамес“ во Билбао и актуелниот шампион може да биде и повеќе од задоволен што освои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Барселона влезе во мини криза, откако трет меч по ред игра нерешено. По ремито 2:2 со Валенсија, а потоа и нерешениот дуел од Купот против Реал (1:1), синоќа ...
| | веќе видена | слични

Барселона вчера одигра далеку под својот просек на гостувањето на „Сан Мамеш“ и само благодарение на Тер Штеген кој правеше чуда на голот во Каталонија се ...
| | веќе видена | слични

Лионел Меси постојано е нагласуван како спасител и клучен играч на Барселона, но дефинитивно има еден играч на кој треба да му се обрне внимание затоа што ...
| | веќе видена | слични

Барселона се прикажа во бледо издание на гостувањето кај Атлетик Билбао, „каталонците“ на крајот можеа да загубат, но Тер Штеген со чудесна интервенција спаси ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 166 | | | веќе видена

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 263 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Oд Барселона објавија урнебесна фотографија посветена на Тер Штеген: Пронајдете ја разликата…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: