Барние: Лондон мора нешто да менува


3 копии
2 копии

Нова политичка формација, наречена Партија на бегзит (Brexit Party), се појави во Британија, соопшти британската изборна комисија. Партијата има поддршка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Велика Британија и земјите од организацијата EFTA, Исланд, Лихтенштајн и Норвешка, постигнаа договор за правата на граѓаните доколку Обединетото Кралство на ...
| | веќе видена | слични
8 копии

[freetext] Обединетото Кралство трет најголем трговски партнер на Македонија Брегзит без договор со Европската Унија ќе го направи Обединетото Кралство да биде ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Гостиварската локална самоуправа изрази благодарност до жителите на селото Ласкарце, до медицинскиот персонал и до сите оние кои на било кој начин помогнале во ...
сите 280 | | | веќе видена

Во саботата наутро почина уште еден, 39-годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување (КАРИЛ), подлегнувајќи им на повредите ...
сите 217 | | | веќе видена

Заев вели на средба не дебатирале за имиња, се договориле меѓупартиските разговори да продолжат, но волја за заеднички настап на претседателски избори постои. ...
сите 189 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Барние: Лондон мора нешто да менува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: