ФОКУС: Нема corpus delikti за да се докаже кривично дело кај Павле Богоевски


Пратеникот Павле Богоевски денеска бил во скопското Јавно обвинителство да се пријави откако призна дека набавувал масло од канабис за негов близок пријател. ...
| | веќе видена | слични

Одлуката за оставка ја донесов веднаш по објавувањето на откривањето на случајот, порача пратеникот Павле Богоевски објавувајќи дека поднесува оставка од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соопштение на ВМРО ДПМНЕ Денеска граѓаните беа сведоци на лажно продавање на морал од луѓе како Павле Богоевски, кој беше фатен како вршел кривични дела додека ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Павле Богоевски, кој денеска си поднесе оставка, што се очекува да му се процесуира после завршувањето на расправата на собраниската комисија што ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев ја поздравува одлуката на пратеникот Павле Богоевски да поднесе оставка на функцијата и смета дека е храбра и во функција на понесување ...
| | веќе видена | слични

Топли прегратки од сопартијците и колегите на Павле Богоевски за предвремениот крај на неговиот пратенички мандат. По скандалот со „половинката“ поранешниот ...
| | веќе видена | слични

Павле Богоевски поднесе оставка по скандалот со видеото кое се појави, за кое тој тврдеше дека нарачува масло од канабис за медицински цели. Тој на седницата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Неговата оставка не може да биде оправдување и амнестирање од направениот криминалот, тој мора да сноси кривична одговорност за трговија на нарко-пазарот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Весникот „Ла Верита“, кој ги објави снимките како зборуваат Орце Камчев и Боки 13, а се имплицира вмешаност на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева ...
сите 129 | | | веќе видена

Обвинителката од поранешното Специјално јавно обвинителство Фатиме Фетаи на јавната расправа за законот за јавното обвинителство побара обвинителите за ...
сите 472 | | | веќе видена

Коби Брајант го загуби својот живот во хеликоптерска несреќа која во неделата се случи во Калифорнија, информација која го шокираше светот и поради тоа ...
сите 215 | | | веќе видена

Илјадници навивачи вечерва се собраа во Мостар на пречекот на хрватската ракометна репрезентација. Ракометарите од Херцеговина кои го освоија среброто со ...
сите 115 | | | веќе видена

Сектор за компјутерски криминал и дигитална форензика во координација со СВР Скопје изврши идентификација на сопственикот на групата „Јавна соба“ со иницијали ...
сите 180 | | | веќе видена

Големиот Новак Ѓоковиќ тешко ја поднесува загубата на големиот Коби Брајант. Веќе по завршувањето на дуелот во четвртфиналето од Австралијан опен против Милош ...
сите 219 | | | веќе видена

Aмериканските медиуми објавија фотографија која настанала неколку моменти по падот на хеликоптерот во кој животот го загуби Коби Брајант заедно со уште осум ...
сите 190 | | | веќе видена

Во изминатите деновите со енермно зголемено загадување на воздухот во градот, граѓаните реагираат дека освен неповолните временски услови – магла, воздухот ...
сите 150 | | | веќе видена

Македонската криминална серија Рекет утре во скопскиот Кривичен суд продолжува со нов сведок. Утре водителката и блиска пријателка на Боки 13, Лила Филиповска ...
сите 62 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС: Нема corpus delikti за да се докаже кривично дело кај Павле Богоевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: