БАЛКАНСКА ТУРНЕЈА НА КРВНИКОТ ОД НОВ ЗЕЛАНД: Ја посетил Бугарија, а поминал и низ Србија


Бугарските власти соопштија дека ги истражуваат мотивите за престојот во Бугарија во ноември 2018 на десничарскиот екстремист кој го изврши нападот на двете ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Терористот кој уби 49 луѓе на петочната молитва во џамија во Нов Зеланд, денеска беше изнесен пред судија, со лисици на рацете, а неговото тело прекриено со ...
| | веќе видена | слични

Австралискиот екстремист Брентон Тарант пред да пука во џамија во Нов Зеланд ја слушал песната „Златиборе висока планино“ на Ера Ојданиќ. Ојданиќ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одмазда за убиството на 11-годишно девојче, за време на терористичкиот напад во 2017 година во Стокхолм, бил мотивот на напаѓачот во Нов Зеланд. Тогаш, на ...
| | веќе видена | слични

Напаѓачот кој денеска го изврши најголемиот масакр во историјата на Нов Зеланд, убивајќи 49 луѓе за време на молитва во две џамии во градот Крајстчрч, сакал да ...
| | веќе видена | слични

Ладнокрвно, со пуштена песна која го величи Радован Караџиќ, во своето возило, полно со оружје, 29 годишниот Брентон Тарант свртел неколку круга пред да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Руската авиокомпанија „Аерофлот“ ќе ја откаже до ноември нарачката на 20 авиони „Боинг 737 Макс“, освен ако компанијата Боинг може да и гарантира безбедност на ...
сите 239 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Стево Пендаровски денеска се повлече од учеството во Комитетот за интеграција на Република Северна Македонија во НАТО Алијансата. ...
сите 160 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател, Гордана Силјановска-Давкова, вчера оствари средба со граѓаните во општина Крива Паланка и разговараше со нив за енормното загадување ...
сите 134 | | | веќе видена

За само неколку дена, лидерот на ВМРО ДПМНЕ, три пати остро ја нападна Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, споменувајќи мафијашко и рекетарско ...
сите 226 | | | веќе видена

Сончево со мала до умерена облачност, најавува УХМР за утре. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови до засилен ветер од западен правец. Прогноза за ...
сите 194 | | | веќе видена

,,Во Венецуела има над 20 000 кубански војници на важни локации . И навистина владеат. Имаме и колумбиски герилци , бунтовници кои контролираат делови ан ...
сите 145 | | | веќе видена

Во своето гостување во емисијата „И што сега“ на МРТ, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски повикувајќи се на изјавата на Заев, истакна дека ...
сите 76 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БАЛКАНСКА ТУРНЕЈА НА КРВНИКОТ ОД НОВ ЗЕЛАНД: Ја посетил Бугарија, а поминал и низ Србија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: